alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir hava durumu 27.9.2018

Videoyu Aç Eskişehir hava durumu 27.9.2018
A
a

Eskişehir'de dün adeta kışı yaşadık. Gündüz vakti sıcaklıklar 12-13 derecelere kadar düştü, gecesinde ise sıcaklık 5 derece hissedildi.

Meteoroloji verilerine göre bugün sıcaklıklar yeniden mevsim normallerinde dönüyor. Kentimizde beklenen en yüksek sıcaklık değeri 21 derece olacak. Akşamında ise beklenen sıcaklık değeri 6 derece olacak. Bu hafta Eskişehir'de ciddi bir yağış beklenmiyor.

Yarın Eskişehir'de beklenen en yüksek ve en düşük sıcaklık değerleri ise şöyle;

Son yapılan açıklamalara göre cuma günü kentimizde beklenen en yüksek sıcaklık değeri 25, en düşük ise 10 derece olacak.

Yurtta hava durumu

Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile sabah saatlerinde Kırklareli kıyıları, İstanbul, Kocaeli ve Çanakkale çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor.  Hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin altında seyredecek, batı kesimlerde 4 ila 8 derece artacak

Yapılan son değerlendirmelere göre, kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile bu sabah saatlerinde Kırklareli kıyıları, İstanbul, Kocaeli ve Çanakkale çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin altında seyredecek, batı kesimlerde 4 ila 8 derece artacak. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege'de fırtına (50-80 km/sa), Marmara'nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli fırtına (70-100 km/saat) şeklinde esecek.

HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Eskişehir: Parçalı bulutlu 21
Ankara: Parçalı bulutlu 19
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 21
İzmir: Az bulutlu 27
Adana: Parçalı ve az bulutlu 33
Antalya: Az bulutlu ve açık 30
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 19
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 19
Erzurum: Parçalı bulutlu 22
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 33
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat