alexa

Eskişehir hava durumu: Hafta sonu kar geliyor!

Videoyu Aç Eskişehir hava durumu: Hafta sonu kar geliyor!
A
a

Geçtiğimiz haftalarda bahar havalarının yaşandığı Eskişehir'de, hava durumu bir sürpriz yaptı ve hafta sonu kar geliyor...

Eskişehir hava durumu hafta sonu için sürpriz yapıyor ve hafta sonu kentimizde kar yağışı bekleniyor.
Özellikle geçtiğimiz hafta yükselen sıcaklıklar baharın müjdecisi gibiydi. Ancak Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, bu hafta sonu Eskişehir'de kar yağışı bekleniyor.
  • Bugünü hafif yağmurlu geçireceğimiz kentte, gece saatlerinde sıcaklıklar sıfır dereceye kadar inecek ve Cumartesi günü hava durumu karla karışık yağmur şeklinde yağışlı olacak, en yüksek sıcaklık 6 derece.
  • Pazar gününün ilk saatlerinde hava sıcaklıkları 0 derece civarında seyredecek, yağış karla karışık yağmur olarak sürecek, en yüksek sıcaklık 7 derece olacak. Rüzgar Kuzeybatı yönünden 20 kilometre hızla esecek, bu da hissedilen sıcaklıkları iyice düşürecek.
  • Pazartesi günü güneş Eskişehir'e yüzünü gösterecek, parçalı bulutlu hava sıcaklığı günün ilk saatlerinde -1 dereceye düşürse de, gün ortasında ısınacağız, sıcaklık 10 derece olacak.
  • Salı günü ısı biraz daha artacak, 13 dereceye kadar yükselecek, Eskişehir hava durumu ise parçalı bulutlu olacak.

Zirai don uyarısı

Eskişehir Valiliği de, Meteoroloji'nin yaptığı don tehlikesi uyarısını vatandaşlara duyurdu.
Yapılan açıklama şu şekilde:
20 Nisan Cumartesi gecesinden, 23 Nisan Salı sabahına kadar, Bursa ve Bilecik illerinin yüksek kesimlerinde hafif,  Eskişehir, ve Kütahya çevrelerinde ise; orta kuvvette, yüksek rakımlı bölgelerde ise kuvvetli zirai don riski bulunmaktadır. Yetkililerin ve çiftçilerimizin gerekli tedbirleri almaları, yörelerindeki don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları önerilir.

Yurt genelinde hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri ile Antalya ve Isparta’nın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Yurt genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. 
Rüzgarın ise genellikle kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. 
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar hafif olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9 
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14 
İzmir: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 18 
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19 
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11 
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19 
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10 
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11 
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5 
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13 
Kaynak : Anadolugazetesi.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat