alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir halkı tepkili: Bizim hakkımıza giriyorlar!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir halkı tepkili: Bizim hakkımıza giriyorlar!
A
a

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 18 yaşından büyük 23 milyon kişinin hakkı olduğu halde hiç aşı yaptırmadığını açıkladı. Herkesi aşı olmaya davet eden Eskişehirli vatandaşlar ise, “Aşı olmazlarsa hastalık artar. Aşı olanların hakkına giriyorlar” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 18 yaşından büyük 23 milyon kişinin hakkı olduğu halde hiç aşı yaptırmadığını ve sırası geldiği halde ikinci dozu yaptırmayanların sayısının da 17 milyon olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili fikrini sorduğumuz Eskişehirliler, eski normal günlere dönülebilmesi için herkesi aşı olmaya davet etti.

Bünyamin Sezer
“Üç doz aşıyı da oldum. Sakıncasını da hiç görmedim. Ben aşı olmayanları uyarıyorum. Rahatsız ediyor, baş ağrısı yapıyor diyorlar. Ama bende hiçbir şey olmadı. Dördüncü dozu da olurum. Aşı olmayanlar önce ailesini düşünsünler. Herkes aşı olsun. Sakıncası yok.”

Ramazan Değirmenci
“İki doz aşı oldum. Devlet bir olanak sundu. Ama insanlarımız bilinçli değil. Bilinçli olsalar aşı olurlar. Bir dünya insan var aşı olmayan. Ben oldum ve halkımızı da aşı olmaya teşvik ediyorum. İnsanlar güvenmiyorlar, belki de inanmıyorlar. Muhakkak aşı olsunlar.”

İbrahim Ünsal
“İki doz aşımı oldum. Rahatım bir şikayetim yok. Herkese aşı olmalarını tavsiye ederim. Yan etkileri çok diye konuşuyorlar. Ama hiçbir yan etkisi yok. Benim bir şikayetim yok. Herkese aşı olmasını tavsiye ederim. Aşı olmazlarsa hastalık artar. Aşı olanların hakkına giriyorlar.”

Nihat Dönmez
“Aşımı oldum ben. Basında bazı haberler yapıldı insanlar da buna inandı. Etrafımdakileri aşı olmaya ikna ediyorum. Sağlık çok önemli. Türkiye de bizim için önemli. Sağlıklı olacağız ki ülkemizi her türlü hastalıktan koruyalım. Herkesin aşı olmasını istiyorum.”

Mehmet Sudurağı
“Bizim de etrafımızda aşı olmayanlar var ama yanlış yapıyorlar. Aşı koruyucudur. Ben iki doz aşı oldum. Memnunum. Sağlıklıyım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Aşıların iyi olduğunu düşünüyorum. Herkesin yaptırmasını istiyorum. Aşı sağlıklıdır. Korkmasınlar.”

Bilal Şahan
“Aşımı oldum. İnsanlarda tedirginlik var. Olmayanlar söylentilere, sosyal medyaya inanıyor. Bence bu hastalığın çözümü aşıysa kesinlikle olsunlar ki artık şu beladan kurtulalım. Aşının bir zararı olmayacağını düşünüyorum. Üçü, dördü de yaptırırız.” 
 
 

 
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat