alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir halkı o noktaya pazar istiyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir halkı o noktaya pazar istiyor!
A
a

Eskişehir'de mahallelerine pazar yeri kurulmasını isteyen 71 Evler Mahallesi sakinleri, Emek’teki pazar yerine gitmekte zorlandıklarını söyledi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Mahallelerine pazar yeri kurulmasını isteyen 71 Evler Mahallesi sakinleri, Emek’teki pazar yerine gitmekte zorlandıklarını söyledi. Vatandaşlar,  pazarın acilen kurulması gerektiğini belirterek “Markerler pahalı mal veriyor. Pazar daha ucuz. Kime sorsanız pazar istiyoruz der mahallede” dedi.
Eskişehir Odunpazarı ilçesine bağlı 30 bin nüfuslu 71 Evler Mahallesi’nde belediyenin kurulması için onay verdiği semt pazarı, bazı pazarcıların tutumu nedeniyle açılamıyor. Cumartesi günleri Hızırer Sokakta kurulmak istenen pazarla ilgili görüşlerini sorduğumuz mahalle sakinleri ise, Emek Mahallesi’ndeki pazar yerine giderken zorlandıklarını, mahallelerine pazar kurulmasını istediklerini ifade etti. 

Cevdet Sakarya
“Pazar yeri kurulmasını istiyoruz. Olursa daha iyi olur vatandaş için. Yaşlısı var, gidemeyeni var. Gidemiyorlar pazara. Kurulursa iyi olur. Uzak olduğu için sıcakta gitmesi zor oluyor Emek’e. Mahallemize pazar kurulsun isteriz.”

Yusuf Yıldız
“Eşim yatalak. Onu çok bırakamıyorum. Ben bir kilo domatese hasretim gidemiyorum pazara. İstiyoruz ki mahallemizde pazar kurulsun faydalanalım bizde. Evimiz burada ama Emek’e gitmek zor oluyor. Yoksullara iyi olacak mahallede pazar.”

Şaban Kaya
“İsteriz tabi niye istemeyelim. Burası büyük bir mahalle oldu artık. Buradan Emek’e gitmek zor oluyor. 2 km var neredeyse. Mahallemizde pazar olsa rahatça alışveriş yaparız. İnşallah pazar yerini kurarlar. Başka bir mahalleye gitmek istemiyoruz.”

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
2633 30 Temmuz 2021 16:25

Eskişehir pazarcıları hep sıkıntı hep ters.

0 1 Cevap Yaz
Eses 30 Temmuz 2021 13:30

Pazarcılar odası başkanı kapalı pazaryeri zorunluluğundan bahsederek 71 Evler’de Pazar kurmayacaklarından bahsediyor. Asıl sebep Emek’te kurulan pazara zaten iki mahallenin vatandaşı da geliyor. Tek gelişte kazanılan parayı iki kere pazar kurup kazanmak işlerine gelmiyor. Gerçekten samimi ise hemen bu haftadan itibaren en çok para kazandıkları ve sokak arasında kurulan Kırmızıtoprak, Sütlüce ve Yeşiltepedeki Cuma Pazarı’nı, Şirintepe’deki Pazartesi Pazarı’nı açmasınlar.

0 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat