alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Eskişehir Gürleyik Şelalesine sahip çık

Videoyu Aç Eskişehir Gürleyik Şelalesine sahip çık
A
a

Eskişehir Gürleyik Derneği'nin ‘’Gürleyik Şelalesine Sahip Çık’’ sloganı ile başlattığı koruma kampanyasına, Gürleyik şelalesine gelen ziyaretçiler de destek veriyor. 

Dernek Başkanı Halit Gürsoy, Gürleyik şelalesinin korunması için başlattıkları çalışmanın ziyaretçiler tarafından da ilgi gördüğünü anlattı. Gürleyik şelalesine gelen bir yabancı dil kursu öğrencilerinin de bir bez afişe yazdıkları yazı ile Gürleyik şelalesine’ sahip çıktıklarını ve çevreye örnek olduklarını anlatan Gürsoy, "Dil kursu öğrencilerinin bir bez afişe yazdıkları ‘’Sevgili Gürleyikliler; mangal ve semaver yaktırmadığınız için teşekkür ederiz’’ yazısı, çevreye örnek olması açısından sevindirici gelişme oldu. Amacımız; ‘Gürleyik Şelalesinin olduğu mekânda, vatandaşlarımız tarafından piknik yapılmasın ve çevre kirliliği oluşturmasın’. Şayet piknik yapılırsa, atıklar çevreye atılacağından çevre kirliliği oluşacak ve ziyaretçiler çevre kirli olduğunda, fotoğraf çekemeyeceklerdir’’ şeklinde konuştu.

Gürsoy, geçtiğimiz günlerde, Bursa’nın Mustafa Kemal Paşa ilçesinin Su Uçtu Şelalesine gittiğini anlatarak, "Bu şelaleye gelen ziyaretçiler, doğa ve çevreyi tertemiz sevgi ile bakan ve koruyan insanları gördüğümde çok mutlu oldum. Şelalenin kenarında, ‘’Piknik yapmak ve mangal yakmak yasak’’ tabelası ilgimi çekti. Burada insanlar fotoğraf çekip, doğa yürüyüşleri yapıyorlar. Öyleyse biz Gürleyik şelalemize niye sahip çıkmayalım? Aynı hassasiyeti neden göstermeyelim. Gürleyik şelalemizde piknik yapmayalım ve doğayı koruyalım’’ diye ifade etti.
 

ESKİŞEHİR'DE GEZİLECEK YERLER İÇİN TIKLAYIN

 
1000
icon
Süreyya 20 Nisan 2018 12:13

Her zaman doğanın yeşilin korunmasından yanayım yanan ormanlarımıza çok üzülüyorum korunmaları için uğraş verilsin herkes üstüne düşeni yapsın

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat