alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir’e yeniden uçak seferleri için...

Videoyu Aç Eskişehir’e yeniden uçak seferleri için...
A
a

Nisan olağan meclis toplantısında konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir’de fuar, kongre, sağlık ve termal turizmin hak ettiği yere gelebilmesi için Hasan Polatkan Havalimanı’ndan yurtiçi uçak seferlerinin başlaması gerektiğine dikkat çekti.

Eskişehir Ticaret Odası’nda Nisan olağan meclis toplantısı yapıldı. Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara’nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda gündem maddeleri karara bağlandı. Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nde 3. Kez fuar organizasyonunun düzenlenmesinin gururunu yaşadıklarını söyledi. Eskişehir Gıda Fuarı’na 70 binden fazla ziyaretçinin katıldığını belirten Güler, fuarı Eskişehirlilerin yanı sıra, çevre illerden ve yurt dışından gelen iş dünyasının temsilcilerinin de ziyaret ettiğini söyledi. Eskişehir’de fuar algısının oluşmaya başladığını belirten Güler, fuarda stant açan Eskişehir firmalarına teşekkür etti.

ESKİŞEHİR DAHA FAZLA

Eskişehir’in turizm potansiyeline dikkat çeken Güler, Eskişehir’in fuar, kongre, sağlık ve termal turizminden hak ettiği payı alabilmesi için Hasan Polatkan Havalimanı’ndan uçak seferlerinin yeniden başlaması gerektiğini söyledi. Eskişehir’deki uçak trafiğinin Zafer Havaalanı’ndan çok daha fazla olduğunu, ancak buna rağmen Eskişehir’deki yurtiçi uçak seferlerinin iptal edilip Zafer Havaalanı’nda devam ediyor olmasının mağduriyet yarattığını belirten Güler, tüm milletvekilleri, belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte Eskişehir’in bu sorununa çözüm bulması gerektiğini söyledi.

EKONOMİ VAKTİ

Yerel seçimlerin tamamlandığını belirten ve Eskişehir’de seçilen tüm belediye başkanlarını tebrik eden Güler, Türkiye’nin ve Eskişehir’in sorunlarına çözüm bulmak için önünde 4.5 yıl olduğunu söyledi. Bu süre zarfında ekonomiye odaklanılmasının önemini vurgulayan Güler, enflasyonun düşürülmesi, cari açığın azaltılması, dövizdeki dalgalanmanın durdurulması ile birlikte ekonominin yeniden güçleneceğini dile getirdi. Güler iş dünyasının cesaretle ihracata ve yeni pazarlara ağırlık vermesi, yerli üretimin artırılması gerektiğini sözlerine ekledi.
1000
icon
Haşmet 10 Mayıs 2019 13:36

Özellikle yaz aylarında Bodrum,Dalaman ve Antalya ya cuma akşamı gidiş Pazar akşamı veya pazartesi sabah geliş şeklinde direkt olmasa bile aktarma bağlantılı uçuşlar olsa yazlıkçılar veya tatil için gidenler için çok uygun olur. Çok büyük uçaklar olmasına gerek yok 50-60 kişilik uçaklar dahi çözüm olur.

0 1 Cevap Yaz
ömer akman 3 Mayıs 2019 07:39

Metin Güler Beyi tebrik ediyorum eskişehirin gelişimi adına çok doğru ,güzel düşünceleri var.

0 0 Cevap Yaz
sezin 2 Mayıs 2019 15:18

istanbul ankara seferleri yerine Antep, trabzon, edirne, van, malatya, diyarbakır, artvin, samsun gibi illere haftada 1-2 defa gidiş geliş olarak uçak seferleri konulursa bizlerinde diğer illere ziyaret ve gezi amaçlı gidip gelmemiz açısından çok iyi olacak.

0 4 Cevap Yaz
Berrin Baki 2 Mayıs 2019 11:42

Kesinlikle ucak ihtiyac Biz karadenizliyiz Eskisehire cok uzak Samsuna ucak olsa ulasim cok rahatlar

0 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Anadolu Gazetesini Facebook'ta da takip edin, habersiz kalmayın!