alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'e yatırım için geliyorlar

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'e yatırım için geliyorlar
A
a

Eskişehir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Çelik emlak piyasası hakkında yaptığı konuşmada gurbetçilere de değindi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Şehrimize gurbetçilerimizin gelmeye başladığını söyleyen Başkan Çelik,  “Kendileri henüz meslektaşlarımızın ofislerine uğramasalar da araştırma yaptıklarını, telefonla sorduklarını ve incelediklerini görüyoruz. Bundan önceki yılda pandemi dolayısıyla çoğu gurbetçimiz gelmemişti ama bu sene geldiler ve yatırım yapmak istediklerini söylüyorlar. Tabi herkes kendi bütçesine göre bir araştırma yapıyor. Biz meslektaşlarımız olarak bütün hazırlıklarımızı yaptık gurbetçilerimizi bekliyoruz. Biz onların ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumdayız. İnşallah sektör açısından ülkemiz açısından bu sezon iyi geçer diye düşünüyorum” dedi.

‘’ÜRETİM OLMAYINCA ARZ TALEP DENGESİ DE BOZULDU’’
Pandemi döneminde inşaat sektöründe esnek çalışma olduğunu ve inşaat üretiminin şehrimizde yüzde 60-70 durma noktasına geldiğini belirten Çelik , “Üretim olmayınca arz talep dengesi de bozuldu. Bundan dolayı evlere talep çoğaldı. Yeni öğrencilerimizin de şehrimize geldiğini düşünürsek ve imalatın da az olduğunu düşünürsek şehrimizde sektörde bir daralma oldu. Gerçekten fiyatlarımız yükseldi biz de üzülüyoruz. Meslektaşlarımız olarak dar gelirli ailelerin çocuklarının, emekli ailelerin çocuklarının okumasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Piyasa bu, dengeyi piyasa kendisi bulabiliyor. Ama Eskişehir’e gelen öğrencileri en iyi şekilde memnun ettiğimizi düşünüyorum”  dedi.

BÜTÇESİ OLANLARIN YATIRIM YAPMAYA ÇALIŞTIKLARINI GÖZLEMLİYORUZ
Bundan önceki dönemde şehrimizde genelde Iraklılar ve Suriyelilerin yatırım yaptığını belirten Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Devletimizin aldığı bir baraj artırımı oldu, fiyat artırımı oldu. Rakam yükseldiğinden dolayı onların da durumlarının belli olmadıklarını görüyoruz. Bütçesi olanların yatırım yapmaya çalıştıklarını gözlemliyoruz”  şeklinde konuştu.
1000
icon
Ahmet Kurt 20 Temmuz 2022 20:51

Yatırım, ama kendine yatırım...

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat