alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'e UNESCO müjdesi! 2021'de dünya tanıyacak

Videoyu Aç Eskişehir'e UNESCO müjdesi! 2021'de dünya tanıyacak
A
a

Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası’nı kutladığımız bu günlerde şehrimize önemli bir müjde verdi. Avşarbey, UNESCO’nun 2021 yılını Yunus Emre yılı olarak belirlediğini söyledi

Eskişehir'e müjdeli haber!
Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, dilimize Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü olarak geçen UNESCO’nun 2021 yılını Yunus Emre yılı olarak belirlediği müjdesini verdi. Özellikle Yunus Emre’nin diyarı olan şehrimizi yakından ilgilendiren konuyla ilgili Avşarbey, “Biliyorsunuz UNESCO kültürel varlıkları dünya çapında gündemine alıp belli programlar düzenleyen uluslararası bir kuruluş. 2021 yılını Yunus Emre yılı olarak planlıyor. Bu kararı aldılar. Ülkemizin UNESCO temsilcisi Öcal Oğuz Hocamız var Ankara’da. Onun paylaştığı taze bir bilgi. Bu haftaya denk gelmiş olması da bizim için çok güzel” dedi. 

BAŞKALARINA TANITMALIYIZ 
“Yunus Emre hepimizin, herkes sahip çıkıyor ama en çok biz Eskişehir’in diye düşünüyoruz” diyen Avşarbey, “Dünyanın buhran yaşadığı, her yerde savaşın, huzursuzluğun hüküm sürdüğü bu ortamda her halde en çok ihtiyacımız olan şey Yunus Emre’nin sevgi felsefesi. Bunu da çok sade, çok basit bir dille, arı, duru öz bir Türkçe ile hem kendi milletimize hem Dünya’ya ifade etmiş bu büyük değerimizi hem biz sahiplenmeli, hem de başkalarına tanıtmalıyız” şeklinde konuştu. 

 
Kaynak : HİLAL KÖVER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat