alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'e uçak seferleri için ilk adım!

Videoyu Aç Eskişehir'e uçak seferleri için ilk adım!
A
a

Eskişehir'e tarifeli uçak seferi düzenlenmesi ile ilgili konuşan AK Parti Milletvekili Nabi Avcı, havaalanı ile ilgili olarak ESO, ETO ve üniversitelere seslenerek “ESO, ETO, üniversiteler bir araya gelip rapor hazırlasınlar. 65 kişilik uçağı doldurabiliyorlarsa biz Türk Hava Yolları üzerinden konuşacağız” dedi

Eskişehir haberi: Eskişehir halkının uzun süredir istediği kente tarifeli uçak seferlerinin başlaması konusu dün gerçekleştirilen AK Parti Odunpazarı İlçe Danışma Toplantısı içerisinde ele alındı. Toplantıya AK parti MKYK Üyesi Şengül Karslı, AK Parti Milletvekili Nabi Avcı, İl Başkanı Zihni Çalışkan, Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın, ilçe gençlik kolları, ilçe kadın kolları, meclis üyeleri ve partililer katıldı.  Toplantıda konuşan MKYK Üyesi Şengül Karslı, AK Parti’de siyaset yapmanın kardeşlik olduğunu belirterek “Kardeşlik aynı sevinci paylaşmak aynı acıyı yaşamaktır. Ne mutlu burada görev almış olmak. Biz sorumluluğumuzun farkındayız. Sizleri motive etmeye değil motive olmaya geldim. Sizin bu birliğinize şahitlik etmekten onur duydum. Biz kendi aramızda çok fazla konuştuk. Konuştuğumuz için de bazı şeylerin farkına varamadık. Bu nedenle kendi aramızda konuşmak maksat olmamalı. Biz içimizde konuşurken bazıları tarafından algı operasyonları yapıldı. Bu algı operasyonlarına karşı olmamız lazım. Çünkü dağılmamızı bekleyen hem iç hem dış güçler var” dedi. 

KASIM’DA HİZMETE GİRECEK
Sözlerine Eskişehir’deki yatırımların devam ettiğini söyleyerek başlayan Milletvekili Nabi Avcı, “Yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şu anda millet bahçemizin inşaatı tüm engellemelere rağmen devam ediyor. Halk kütüphane binamız bitmek üzere. Bu yılsonu itibariyle bitecek. Eski kütüphanenin on katı büyüklüğünde. Üçüncüsü Cumhurbaşkanımızın Odunpazarı mitinginde sözünü verdiği üçüncü üniversite olan Eskişehir Teknik Üniversitesi bu yıl ilk defa eğitim öğretim açılış töreni düzenledi. Eskişehir Şehir Hastanesi Türkiye’dekiler içinde en yüksek performans gösteren hastane seçildi. 1 Kasımda birinci kuruluş yıl dönümünü kutlayacağız. Eskişehir’in ihtiyaçlarından olan engelli gündüz bakım evi çalışmaları bitmek üzere. Kasım ayında gündüz bakım evi hizmete girecek” dedi. Son zamanlarda ilimizde havaalanıyla ilgili söylentiler olduğuna dikkat çeken Avcı, “Son zamanlarda Eskişehir çok ciddi manada yerli, yabancı turist alıyor. Çünkü Eskişehir’e gelmek çok kolay. Hem demiryoluyla hem karayoluyla… Son zamanlarda Eskişehir gündeminde ‘Eskişehir’de niye uçak seferleri yapılmıyor’ şeklinde söylenti var. Zamanında hem İstanbul’a hem İzmir’e uçak seferi koyduk. O tarihte Yüksek Hızlı Tren rayları döşendiği için İstanbul’a tren çalışmıyordu. Otobüsler çok defa gidip geliyordu. O zaman dedik ki iki otobüsten uçak yolcusu çıkar dedik. O uçakla anlaştık, seferleri başlattık, yürümedi. Uçak boş gitti, boş geldi. Bunu bilmelerine rağmen dedikodular sürüyor. O zaman Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası, üniversiteler bir araya gelip rapor hazırlasınlar. 65 kişilik uçağı doldurabiliyorlarsa biz Türk Hava Yolları üzerinden konuşacağız. Yüksek Hızlı Tren ile gitmek uçakla gitmekten daha konforlu oluyor. Ama fizibilitesini yapın biz Türk Hava Yolları ile konuşalım” ifadelerini kullandı.

GIYBETE KAÇIYOR
Teşkilatların yenilenme sürecine girdiğini belirten il Başkanı Zihni Çalışkan, üyelerin üyelik kotrollerini yapmalarını, üye olmayanların da üye olması gerektiğine dikkat çekti. “Bize düşen samimiyetle çalışmak” diyen Çalışkan, “Teşkilatlarımızın sevgiden kaynaklı bir zorlamayla iyilik olsun diye çalışmaları var. Ama bu bazen gıybete kaçıyor. İyilik yapmak için konuşuluyor ancak yanlış anlaşılabiliyor. Buna dikkat etmeliyiz” dedi. 

SÖZ VERİYORUM
Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar ise, “Bugün bizim düğünümüz. Memleket işi gönül işi biz de işimizi gönülden yapmaya geldik. 5 ay içerisinde sürekli birlik beraberlik içinde çalışmalara imza attık. Bir teşkilat mensubunda kibir asla olmayacak. Kibre, dedikoduya meal verecek davranışlardan uzak duracağız. Uzak duracağız ki Cumhurbaşkanımız dimdik dursun. Az laf edeceğiz çok iş yapacağız. Yolun başındayız, çok çalışacağız. Söz veriyorum” diye konuştu.  Konuşmaların ardından toplantı sona erdi.

 
Arıman masaustu reklami
1000
icon
escemes 22 Ekim 2019 09:41

az akıllı olun Eskişehir tarifeli uçuş olmaz.çok yakın istanbula ve ankaraya..

1 1 Cevap Yaz
Esra 22 Ekim 2019 09:12

Lütfen doğu illerine direk uçuş olsun eskişehirin kendi halkından çok doğu insanı var gerçekten çok mağdur oluyoruz örneğin cenazemiz vardı ist ordan havalimanı uçaj beklw cenaze beklermi soruyorum elinsaf

2 0 Cevap Yaz
Melek

Kimse karadenizden bahsetmiyor varsa,yoksa İstanbul Ankara

0 0
es es 21 Ekim 2019 17:41

Nabi Hoca yine Eskişehirlilerle dalga geçiyor. Şu anda ne THY'nın ne de diğer havayolu şirketlerinin elinde 65 kişilik uçak yok. En küçük THY uçağı 150 kişilik.

0 2 Cevap Yaz
Fer

Uçağı doldurun demiyor zaten. 65 kişi toplayın maliyeti kurtarsın en azından diyor.

1 1
ekrem eroğlu 21 Ekim 2019 17:16

Umarım uçak ile ilgili çalışma olumlu sonuçlanır. Başlayacak seferlerin saatlari çok önemli, türkiye genelinde tek sefer yapılan uçuşlarda , Eskişehir kalkış çok erken olması gerekir saat 6 gibi maksat diğer uçuşlarla bağlanabilmek, böylelikle Türkiyenin her yerine uçabilmek , akşam geç saatlerde Eskişehire dönüş olması lazımki diğer illerden gelen uçuşlarla uyum olsun. örneğin Malatya, malatyadan sabah 06 da kalkış , 23 te dönüş. insanlar sabah gidip akşam dönüp evine gelebilir. Siz Eskişehirden İstanbula uçuşu 22:30 yaparsanız millet gitmez. Başka ile gidecek kişiler sabaha kadar havalimanında beklemesi lazım. Buda uygun değil. Teşekkür Ederim

0 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat