alexa

Eskişehir'e örnek gösterilen santralde patlama

Videoyu Aç Eskişehir'e örnek gösterilen santralde patlama
A
a

Eskişehir’e kurulacak kömürlü termik santral için örnek olarak öne çıkarılan Çanakkale’deki santralde "gaz sıkışması" sebebiyle patlama oldu. Eskişehir'den Çan’a termik santral gezileri düzenlenmiş ve “Alpu Termik Santrali böyle olacak” denilmişti

Eskişehir'e kurulacak kömürlü termik santral tartışmalarında, kente örnek olarak gösterilen Çanakkale'nin Çan ilçesinde işletilmekte olan termik santralde gaz sıkışması sebebiyle patlama yaşandı ve 6 kişi yaralandı.
AFAD, Çanakkele'nin Çan ilçesindeki termik santralde meydana gelen patlamanın gaz sıkışmasından kaynaklandığını açıkladı. 
Edinilen bilgiye göre, ODAŞ Elektrik Üretim A.Ş. tarafından işletilen santralde patlama meydana geldi. 330 magavat gücünde, yerli kömürle çalışan ODAS Can 2 Termik Santrali'nde patlama sonrası çıkan yangında 6 kişi zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Olay yerine çok sayıda itfaiye, jandarma, UMKE ve AFAD ekibi sevk edildi. 
AFAD yetkilileri, "Çan ODAŞ Termik Santrali'nde depolanan kömürler kendi kendine tutuşmuş. Gaz sıkışması dolayısı ile patlama meydana gelmiş. Ancak patlamadan kaynaklı bir zarar yok. Olaya müdahaleye giden 6 işçi gazdan etkilenerek kontrol için 112 ekiplerince hastahaneye kaldırıldı. Yangında alevli kısım sönerken, soğutma çalışmaları devam etmektedir. Diğer ekipler de tedbir maksadıyla santralde bekliyor" açıklamalarında bulundu. 
 
1000
icon
Endişeli 19 Eylül 2018 15:39

Buyrun size termik santral.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat