alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'e meteorolojiden kritik uyarı! Hem fırtına hem taşkınlar...

Videoyu Aç Eskişehir'e meteorolojiden kritik uyarı! Hem fırtına hem taşkınlar...
A
a

Eskişehir hava durumu Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü'nün yaptığı tahminlere göre 5 Nisan 2021 Pazartesi (bugün) Eskişehir'de bugün kuvvetli rüzgar ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı tahminlere göre bugün (5 Nisan 2021 Pazartesi) hava sıcaklığının en yüksek 13 derece ve en düşük 10 derece olması bekleniyor.
Meteoroloji 3. Bölge Genel Müdürlüğü'nün Eskişehir bölge için günlük hava durumu tahmin raporuna göre, bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Eskişehir’in kuzeybatı kesiminde (Odunpazarı, Tepebaşı, İnönü, Sarıcakaya, Mihalgazi, Alpu) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklığının 4 ila 8 derece azalması beklenmektedir.
Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli; zaman zaman fırtına ve kısa süreli kuvvetli fırtına şeklinde (60-90 km/saat) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç veya direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri vb. gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
Eskişehir’in kuzeybatısında kuvvetli (21-50 kg/m2 ) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış şeklinde olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, taşkın, sel, yıldırım, dolu v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Eskişehir hava durumu bugün 5 Nisan 2021 Pazartesi

Eskişehir hava durumu

 • Odunpazarı: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 13 derece.
 • Çifteler: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 19 derece.
 • Mahmudiye: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 18 derece.
 • Sivrihisar: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 18 derece.
 • Alpu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 16 derece.
 • İnönü: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 13 derece.
 • Mihalıççık: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 11 derece.
 • Sarıcakaya: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 16 derece.
 • Seyitgazi: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 16 derece.
 • Günyüzü: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 21 derece.
 • Beylikova: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 16 derece.
 • Han: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 16 derece.
 • Tepebaşı: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 14 derece.
 • Mihalgazi: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışlar sabah saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli, 15 derece.
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat