alexa

Eskişehir'e kar uyarısı! Eskişehir hava durumu

Videoyu Aç Eskişehir'e kar uyarısı! Eskişehir hava durumu
A
a

Eskişehir ve çevresinde hava sıcaklıklarının hafta ortasında 6-12 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği ve yüksek kesimlerde de kar yağışının görülebileceği belirtildi. 

Eskişehir için meteoroloji yeni bir uyarı yayınladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Eskişehir 3. Bölge Müdürlüğü, bölgede görülebilecek hava sıcaklıklarıyla ilgili bir açıklama yaptı. 
"Hava sıcaklıklarının 6-12 derece azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor" 

Meteorolojiden yapılan açıklamada, "Bölge genelinin Çarşamba günü Orta Akdeniz üzerinde bulunan alçak basınç merkezi ve bu merkeze bağlı cephe sistemlerinin Perşembe günü de Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin edilmektedir. Bölgemizde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Perşembe günü hissedilir derecede 6-12 derece azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. Perşembe günü bölge genelinin aralıklı yağışlı geçmesi bekleniyor. Balkanlar üzerinden gelen soğuk havayla birlikte yağmur şeklinde başlayacak yağışın zamanla bölgenin yüksek rakımlarında karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışına döneceği tahmin ediliyor. Soğuk ve yağışlı sistemin Cuma günü bölgemizi terk etmesi ve hava sıcaklıklarının artmaya başlayacağı bekleniyor. Hafta sonunda özellikle bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesinin görülmesi de bekleniyor. Bölgemizi etkileyen sistemle birlikte görülmesi beklenen ani sıcaklık değişiminin, yağış ve rüzgarın, bölgenin yüksek kesimlerinde beklenen karla karışık yağmur ve kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması ve yayımlanacak olan meteorolojik ve uyarı ve raporların takip edilmesi önem arz etmektedir" ifadelerine yer verildi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat