alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'e büyük ödül!

Videoyu Aç Eskişehir'e büyük ödül!
A
a

Eskişehir son dakika haberine göre, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım, alt yapı ve eğitim gibi alanlarda uygulamaya koyacağı Akıllı Şehircilik Merkezi projesi, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından 500 bin TL’lik ödüle layık görüldü.

Eskişehir son dakika haberi: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım, alt yapı ve eğitim gibi alanlarda uygulamaya koyacağı Akıllı Şehircilik Merkezi projesi, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından 500 bin TL’lik ödüle layık görüldü.
İleri teknoloji uygulamalarıyla Eskişehir’de yeni iş imkanları yaratma, enerji verimliğini arttırma, ekonomik ve çevresel sorunlara kalıcı çözümler üretilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirmeyi planladığı Akıllı Şehircilik Merkezi ödüle layık görüldü. Türkiye Belediyeler Birliği tarafından gönderilen yazı ile hibe almaya hak kazandıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Geçtiğimiz günlerde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Ankara’da düzenlenen ancak ödül töreninin iptal edildiği Akıllı Şehirler Kongre ve Sergisine başvuruda bulunduğumuz projemiz hibe almaya hak kazandı. Kendi personellerimiz tarafından hazırlanan ve proje aşamasında olan Akıllı Şehircilik Merkezi ile ulaşım, alt yapı ve eğitim başta olmak üzere birçok belediyecilik hizmetimizi çağa ayak uydurarak bilişim sektörüyle güçlendirmek ve erişilebilir hale getirmek istiyoruz. Yenilikçi akıllı şehir projelerinin geliştirilmesi ve farklı yöntemler ile sürdürülebilir bir şekilde uygulanmasına yönelik olarak geliştirdiğimiz bu projenin Türkiye Belediyeler Birliği tarafından beğenilmesi ve 500 Bin TL’lik hibe ile ödüllendirilmesi bizleri son derece memnun etmiştir. Ben hem projeyi hazırlayan ekibimize hem de belediyemizi hibe ile ödüllendiren Türkiye Belediyeler Birliği’ne teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki strateji planımız içerisinde de yer alan bu projemiz en kısa sürede hayata geçecektir” dedi.
Hibe desteği kapsamında Büyükşehir Belediyesi’ne 250 Bin TL direkt olarak verilirken, proje sonrası da 250 Bin TL destek daha verilecek.

 
1000
icon
DKC 13 Şubat 2020 09:44

Akıllı şehire, Eskişehir henüz alışık değil. Neden mi; Yakın zamanda Ahmet Ataç yurt dışından tepebaşı belediyesi için akıllı şehir hibesi almış. Aldığı parayla bazı projeler yapmıştı. Yaptığı projeler işe yarar mı bilmem. Fakat kanatlı avm önünde güneş enerjisi kullanarak cep telefonu şarj eden şarj istasyonları vardı bedavaya. Hemde her modelin şarj ucu vardı. Ben şahsen 3-4 kez yararlandım. Fakat sonra birileri geldi, akıllı şehrin cahilleri vandalları olur kendileri.. Bütün şarj uçlarını tek tek bir gecede kestiler. Niye çünkü; Akıllı şehir projeleri, bu tahtası eksiklere fazla geldi. Yani daha medeniyete ve akıllı şehirlere çooook var. Önce bu vandalları şehirden temizlemeden, kimse akıllı proje yapmasın....

0 2 Cevap Yaz
Müfite cevap 13 Şubat 2020 09:31

Çok bedavacısın kardeş, gir belediyenin web sitesine veya google amcana sor sana söylesin belediyenin icraatlarını. Yada git bilgi almak istiyorum diye belediyeye sor. Akıllı durakların çalışmadığından dem vurmuşsun. Bu zamana kadar kaç kere çalışmayan akıllı durak ekranlarını şikayet edipte tamir olmasına katkıda bulundun?

0 1 Cevap Yaz
ömer 12 Şubat 2020 19:02

500 bin tl mi.500 bin dolar mi?500 bin tl eskisehirin hangi isini gorur?

1 1 Cevap Yaz
Zekai 12 Şubat 2020 18:30

Hep birlikte göreceğiz sonucunu! Acaba ne hizmet ne proje ile çıkacak belediyemiz? Uçurur şehri artık

5 0 Cevap Yaz
Helal 12 Şubat 2020 16:46

Belediye heykelden başka ne yapıyor ki, diyen papağanlara gelsin bu haber

2 6 Cevap Yaz
Müfit

Ne yaptığını söyle o zaman. Akıllı şehircilikmiş. Mesela duraklara konulan led ekranlar ilk günden beri düzgün çalışmıyor.

4 0
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat