alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'e bir YHT darbesi daha!

Videoyu Aç Eskişehir'e bir YHT darbesi daha!
A
a

Eskişehir Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, 28 Mayıs’ta başlayan Yüksek Hızlı Tren seferlerinde İstanbul-Eskişehir ulaşımının planlanmamasının gerekçesini, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’na verdiği önerge ile sordu.

Eskişehir haberleri

 Dr. Jale Nur Süllü, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının İstanbul–Ankara, Eskişehir-Ankara ve Konya-Ankara seferlerinin başladığını ilan etmesinin ardından, İstanbul –Ankara treninin Eskişehir’de durmaması ve Eskişehir için tren bileti satışı yapılmayışının nedeninin anlaşılamaz olduğunu söyledi.  Yüksek talep gören Eskişehir- İstanbul hızlı tren ulaşımının planlanmamasının, TCDD Yönetiminin, öngörüsüzlüğünün ve Eskişehirlilerin yine görmezden gelindiğinin göstergesi olması açısından son derece üzücü olduğunu belirten Süllü, demiryollarının kavşak noktasında olan demiryolcular şehri Eskişehirimiz için, bunun kabul edilemez olduğunu dile getirdi. YHT Bilet Satış sitesinden İstanbul – Eskişehir bileti almayı denediğinde böyle bir seferin olmadığını görünce, TCDD Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bilgiyi teyit ettiğini açıklayan Süllü, İstanbul – Eskişehir seferlerinin ne zaman başlayacağı konusunda bir bilgi alamadıklarını, ancak, Ankara’ya trenle geçip oradan aktarma yapma konusunda, müşteri hizmetlerinin kendince, pratik bir öneride bulunduğunu, söyledi. 

İstanbul’dan gelen trenin Eskişehir’de neden durmadığını ve İstanbul-Eskişehir seferlerinin ne zaman başlayacağını verdiği yazılı soru önergesi ile Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı’na soran Süllü, TCDD yetkililerine de bu mağduriyetin ortadan kaldırılması çağrısında, bulundu. 
 
1000
icon
Nokta 31 Mayıs 2020 20:58

AKP MHP milletvekilleri neden eskişehir halkına ceza kesiyorsunuz hızlı tren i. In bilet yok

0 0 Cevap Yaz
Erhan 29 Mayıs 2020 21:48

Hep cehape nin suçu bilerek yapıyorlar Eskişehir i sevmiyorlar

0 0 Cevap Yaz
Vatandaş Ali 29 Mayıs 2020 21:48

Eskişehir sahipsiz dendiğinde alınmasınlar.Parti ayrıma yapmadan bu şehrin temsilcileri nerede.1 MİLYONLUK .ŞEHİR DİKKATE ALINMIYOR. Sanki 20 hanelik köy.Vekilerimiz biraz gayrt .biraz ilgi göstermenizi bekliyoruz.Sorunleri sizler dile getireceksiniz.sizler çözeceksiniz.

0 1 Cevap Yaz
Muzo 28 Mayıs 2020 17:20

AKP nin milletvekilleri neredeler...

1 5 Cevap Yaz
KUZEN 28 Mayıs 2020 14:55

ÇOK BÜYÜK İŞLER, BU İŞLER.NASILDA BÜTÜN İŞİN YÜKÜNÜ ÇEKİYOR VEKİL.

5 2 Cevap Yaz
ESKİŞEHİRLİ 28 Mayıs 2020 12:13

eskişehiri cezalandırmak amaçları

3 9 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat