alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'e bereketli geldi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'e bereketli geldi
A
a

Eskişehir’in Günyüzü ilçesinde yapımı tamamlanan ve geçtiğimiz Eylül ayında derivasyon kondüvisi kapatma kapağı indirilen Gökpınar barajındaki suyun bir bölümü, debisindeki azalma sebebi ile tahliye kanalından Sakarya nehrine salınmaya başlandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sulu tarım için bölge çiftçisinin büyük umudu olan Gökpınar barajı, tarımsal sulamaya destek için kullanılmaya başlandı. Yaklaşık 100 milyon metreküp depolama hacmine sahip baraj, bölgenin en önemli sulama projelerinden biri olarak biliniyor. Eskişehir'in Günyüzü ilçesi ile Ankara'nın Polatlı ilçelerine hitap eden barajla 60 bin dekarlık alanın sulamaya açılacağı belirtiliyor.
Temelden 53 metre yüksekliğe sahip Gökpınar Barajı’nda biriken suyun bir bölümü Sakarya nehrine akmaya başladı. Debisindeki azalma sebebi ile tahliye kanalından Sakarya nehrine su salınıyor. Yapılan bu çalışma ile Sakarya nehrinde yeniden su akmaya başladı. Çiftçiler Sakarya nehrinde suyu görünce adeta bayram havası yaşadı.
1000
icon
liyakat 23 Ağustos 2022 23:08

Liyakat diye barım baranlar bu yazıyı siz iyi okuyun likakatsızlar diye barım barım bağırdığınız insanlar bunu düşünüp yapanlar biraz sıkılın

1 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat