alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'e balık istifi yolculuk! İnanılmaz görüntüler...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'e balık istifi yolculuk! İnanılmaz görüntüler...
A
a

Antalya’dan Eskişehir’e sefer yapan bir otobüs firmasında 17 günlük tam kapanmadan hemen önce ortaya çıkan görüntüler, “bu kadarına da pes” dedirtti. Tam kapasite yolcu taşıyan otobüsün şoförü, yolda gördüğü 5 biletsiz yolcuyu da alarak saatlerce yol gitti. Yolcuların kimisi ayakta bekledi kimisi de yerlere oturdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Koronavirüsle mücadele için tüm Türkiye 17 gün evlerine kapanırken, Antalya’dan Eskişehir’e sefer yapan bir otobüs firmasında yaşanan olaylar günlük vaka sayasının nasıl 60 binlere kadar çıktığını gözler önüne serdi.

Biletsiz yolcu aldı iddiası
Hürriyet'in haberine göre, olay kısıtlamadan bir gün önce yaşandı. Söz konusu firmaya ait otobüs tüm koltukları dolu bir şekilde Antalya otogarından hareket etti. Bir süre geçtikten sonra otobüs şoförü belli aralıklarla duraklama yaparak biletsiz 5 yolcuyu otobüse aldı.

Basamakta yolculuk
Koltuklar biletli yolcular tarafından kullanıldığı için biletsiz yolcular otobüsün farklı noktalarında ayakta ve oturarak seyahat etmeye başladı. Otobüsteki alan o kadar daraldı ki bir yolcu otomatik kapının bulunduğu noktadaki basamaklara oturmak zorunda kaldı.


Şoför tehdit etti
Otobüste yaşananları Hürriyet muhabiri Pelin Gel'e anlatan Hanife Büyükdereci, “Türkiye koronavirüsü yenmek için 17 gün kapanırken biz biletsiz yolcularla kilometrelerce balık istifi yolculuk yaptık. Üstelik şoföre yaptığımız uyarılar karşısında tehdit edildik” dedi.

"Şikayetçi olduk"
Büyükdereci, şöyle devam etti:
“Şoföre salgını hatırlatıp biletsiz yolcu almasının yanlış olduğunu, kendisinin ve muavinin maske takmasını söyledim. Şoför bana, ‘İdare ediverin’ diye yanıt verdi. Otobüsten inmek isteyenleri de indirmedi. Üstelik bizi tehdit etti. Biz de polis merkezine giderek şikayetçi olduk.”
Ariman web reklam 2
1000
icon
Eses 2 Mayıs 2021 23:54

Hangi firma ise ifşa edilmesi lazım. Bir zamanlar Eskişehir İzmir seferini yapan yerli bir firmada da şoför uyuşturucu kullanırken yakalanmıştı. Bu tip olayların olduğu firmalara kapatma da dahil gerekli cezalar verilmelidir. Halk ta bilgilendirilmeli bu tip uyanıkları protesto etmeleri sağlanmalıdır.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Comdata web reklamı