alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'e 29 Ekim mesajları...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'e 29 Ekim mesajları...
A
a

Eskişehir’in önde gelen isimleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı bu mesajlarla kutladı…

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehirlilere her yıl 29 Ekim’de düzenlediği etkinliklerle Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşatan Büyükşehir Belediyesi, bu bayramda da çok özel etkinlikler gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Cumhuriyet’in ilanının 99’uncu yılına özel Eskişehir’in önde gelen isimleri bayramı bu mesajlarla kutladı.

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın 29 Ekim mesajını yayınladı:“Aziz milletimizin ve onun kahraman ordusunun Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün yanında tek yürek olarak yer almasıyla yürütülen istiklal ve istikbal mücadelesi, binlerce şehit verilerek çok zor şartlar altında kazanılmış, ardından cumhuriyet kurulmuş ve milletimiz dünya tarihinin kaydettiği ender başarılardan birini gerçekleştirmiştir.

Bir kalkınma ve modernleşme projesi olarak uygulamaya konulan Cumhuriyet; demokratik, çağdaş, ve sosyal hukuk devletini gerçekleştirmenin temel dayanağı olmuştur. Geçen zaman zarfında eğitimden sağlığa, sanayileşmeden altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda büyük gelişme sağlanmıştır. Siyasal, sosyal ve ekonomik alanlarda gerçekleştirilen değişimlerle Türkiye’nin bölgesinde ve dünyadaki önemi daha da pekiştirilmiştir.
Malazgirt Zaferi’nden İstiklal Harbimize kadar uzanan mücadelemiz, 15 Temmuz gecesi hainlere karşı duruşumuz göstermiştir ki birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz en büyük güvencemizdir.
Bizi tek millet, tek devlet, tek vatan yapan yüksek değerlerimize sahip çıkmaya ve bu değerleri yüceltmeye, milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenmeye; birlik, beraberlik ve dayanışmamızı sürdürmeye devam etmeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti siyasi, ekonomik, diplomatik ve askeri alanlarda ne kadar güçlü olduğunu, üzerinde operasyon yapılamayacağını şanlı tarihimizde defalarca göstermiş ve bundan sonra da göstermeye devam edecektir.
Şunu unutmamalıdırlar ki 100. Yılına girdiğimiz milletçe Cumhuriyetimizi var eden değerlere daima sahip çıkarak büyük bir milletin fertleri olarak güzel bir geleceğe hep beraber yürüyecek, Cumhuriyet bilincinin kadim Türk Milleti ile sonsuza denk yaşayacağı adımları atacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere O’nun silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, maden şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, rahmet ve şükran duygularımla yad ediyorum.
 Eskişehirli hemşehrilerimiz başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten iyi dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 
 
YILMAZ BÜYÜKERŞEN'İN  29 EKİM MESAJI
 
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Cumhuriyet’in 99’uncu yılına özel anlamlı bir mesaj paylaştı:
 
CUMHURİYET BAĞIMSIZLIKTIR…
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in 99’uncu yıl dönümünü kutluyoruz. Milletimize kutlu olsun!
 
Atatürk’ün, ‘en büyük eserimdir’ diyerek büyük bir onur ve gurur duyduğu Cumhuriyet, insan haysiyetine en çok yakışan rejimdir. Cumhuriyet bağımsızlığın, millet egemenliğinin tescilidir.
Bu egemenlik bize demokrasinin yolunu sonsuza kadar açan en değerli unsurlardandır.
Ancak önemli olan o yolu, Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında yürümek, ülkenin bağımsızlığını korumak,  refahını vatandaşlarımıza en adil şekilde dağıtabilmektir. Bir rejim kâğıt üzerinde ne kadar kusursuz olursa olsun, hayatlarımıza sunduğu imkânlar ölçüsünde değerlidir.
Atatürk bunu çok iyi biliyordu ve bunu gerçekleştirmek için Cumhuriyet’in hemen ardından ülkenin dört bir yanına fabrikalar kurdu, yollar yaptı, okullar yaptı. Ülkeyi demir ağlarla ördü. Büyük bir kalkınma hamlesi yaparak, her şeyiyle ülkeyi gençlere emanet etti. Atatürk’ü çağının en büyük lideri yapan; tam da bu özellikleriydi.
Her Türk vatandaşının asli görevi kendisine devredilen bu kutsal emaneti, ne pahasına olursa olsun, korumak, kollamak ve yüceltmektir. O’nun da söylediği gibi, gençliğin muhtaç olduğu kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
Gençlerimiz ve gelecek kuşaklar iyi bilmelidir ki; bu topraklar üzerinde kurduğumuz Cumhuriyet, Atatürk 'ün önderliğinde çok büyük fedakârlıklarla kazanılan bir ölüm kalım savaşından sonra gerçekleşmiştir. Bu eşsiz kahramanlığın arkasında binlerce şehidin, binlerce gazinin harcı vardır. Sizlere emanet edilen bu büyük eserin her yönü ile geliştirilmesi,  her türlü tehlikeden titizlikle korunması, Cumhuriyet evlatlarının Atatürk ve arkadaşlarına borcu, aynı zamanda kaçınılmaz bir görevidir.
 
Sevgili Eskişehirliler;
 
Eskişehir her yönüyle bir Cumhuriyet şehridir. Öyle olmaya da devam edecektir. Atatürk’ün, “Eskişehir'i ve Eskişehirlileri çok iyi tanırım. Milli Mücadele yıllarında büyük vatanseverlik ve üstün bir cesaretle mücadelemizin daima yanında olmuş, bu mücadeleye çok geniş yardımlarda bulunmuşlardır.” sözüne Eskişehirliler, Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyet’e bağlılığını katlanarak büyüyen bir sevgi ile göstermeye devam etmektedir.
Bu vesileyle başta Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu ülke için canını vermiş tüm şehitlerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyor; tüm Eskişehir’in ve güzel ülkemizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.
 
KAZIM KURT’UN 29 EKİM MESAJI

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet’in ilanının 99’uncu yılı ve Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yurttaşların Cumhuriyet Bayramını kutlayan Başkan Kurt, “Fikrimiz hür, vicdanımız hür, irfanımız hür. Halka özgürlük veren Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun” dedi. Cumhuriyet’in, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, aziz şehitlerimiz ve atalarımızın tüm cihana karşı verdiği eşsiz mücadelenin en büyük mirası olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, Cumhuriyet’in hürriyet, özgürlük, çağdaşlık ve uygarlık olduğunun altını çizdi. Başkan Kurt, mesajına şu sözlerle devam etti: “Bugün, bizleri birleştiren, yolumuzu aydınlatan, muasır medeniyetler seviyesine çıkmanın yegâne yolu olan ‘Cumhuriyetimizin’ 99’uncu yılını kutluyoruz. Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri kabul eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyetimizin temelinde, mevcut anayasamızda da vurgulanan “Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti” anlayışı vardır. Hukukun üstünlüğüne inanmış olan bizlerin, bugün verdiği mücadelenin temelinde de bu var. Bizler, Türkiye Cumhuriyeti “Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti” olana kadar mücadele etmekten, bunun için çalışmaktan ve üretmekten geri durmayacağız.
 
Değerli Hemşehrilerim,
Ülkemizin ekonomik ve siyasal açıdan içinde bulunduğu tablo, Atatürk’ün uyarısının aksine üretmeyen, yandaşları koruyan, dışa bağımlı bir politikanın ürünüdür. Özellikle kadınlar ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimiz, bu ekonomi politikalarının getirdiği ağır yükün altında ezilmektedir. İşçimiz, emekçimiz, esnafımız, gencimiz ve emeklimiz işsizlik, parasızlık ve açlıkla karşı karşıyadır. Ancak; ülkemiz ve milletimiz, bugün de içinde bulunduğu zor koşulları ortadan kaldıracak birikime sahiptir. Milletimizin kara kışı atlatabilmesi için, Cumhuriyet'in en temel değerlerinden biri olan sosyal devlete ihtiyacı ne kadar fazla ise, mevcut iktidarın uygulama ihtimali de o kadar azdır.
Cumhuriyet; hakkı, hukuku ve adaleti temel alan bir ruhla kuruldu. Bu ruhun temelinde de hür yaşama kararlılığımızın ve zincirlenemeyecek olan irademizin ifadesi olan Ulusal Kurtuluş
Savaşımız vardır. 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetin koruyucusu da fikri, vicdanı ve irfanı hür gençlerdir. Bu nedenle de milli egemenliğin ifadesi olan Cumhuriyetimizin günümüzde yaşadığı temel problemler, tüm gençlerimizin diğer vatandaşlarımızla birlikte, demokratik laik ve sosyal hukuk devleti için yürütülecek mücadele ile aşılacaktır. Bunun yolu da, fikri ayrılıkları bir kenara bırakıp, Cumhuriyet’in ilkelerinde birleşen daha güçlü ve daha kararlı bir yol arkadaşlığıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle 99’uncu yaşını kutladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve yol arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum, tüm yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum. Odunpazarı Belediyesi olarak ‘Sonsuza kadar Cumhuriyet’ için mücadele etmeye, Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

AHMET ATAÇ’IN 29 EKİM MESAJI

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Çok değerli bir bayramı, Cumhuriyetimizin 99. yılının coşkusu ile birlikte karşılıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, milletimizin kutladığı tüm bayramlar gibi büyük bir önem ve değere sahiptir. Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği kurtuluş mücadelesinde tüm dünyaya gösterdiği bağımsızlık tutkusu, 29 Ekim 1923’te millet egemenliğinin ilan edilmesi ile neticelenmiştir. Bizler de Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, dünyanın önde gelen kentleri ile yarışır bir Eskişehir’i kurma hayalimizi, yine birlik ve beraberlik ruhuyla çalışarak, üreterek ve gelecek nesillerimizi gözeterek gerçekleştirmek için çabalamaya devam ediyoruz. Bu çabamızda en büyük gücü ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve cumhuriyet değerlerine yürekten bağlı siz Eskişehirlilerden alıyoruz. Bu sayede daha önce ülkemizde kazanılmamış dünyanın en prestijli ödüllerini, yine dünya genelindeki binlerce şehir ve proje arasından sıyrılarak kentimize getirmeyi başarıyoruz. ‘Mustafa Kemal Atatürk’ün görmek isteyeceği bir kent oluşturmak’ ilkesi ile çalışmaya, beraberlik ruhu ve ortak akıl anlayışı ile hareket etmeye, üretmeye, paylaşmaya, çevremizi ve dünyamızı korumaya, yenilikçi projeleri hayata geçirmeye, yine siz Eskişehirlilerin destekleri ile devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm hemşehrilerimi saygı ile selamlıyorum” sözlerini kullandı.
 
ZİHNİ ÇALIŞKAN’DAN 29 EKİM MESAJI
 
AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Başkan Çalışkan, mesajında şu ifadeleri kullandı:  “Anadolu topraklarına vatan, hürriyet, adalet, beraberlik mührünü vuran milletimiz; kazandığı zaferi Cumhuriyetle taçlandırmış ve yönetimini ‘milli irade’ üzerine bina etmiştir. Ülkemiz; her renkten, her sesten, her kökten insanıyla geçmişten bugüne getirdiği birlik ve beraberlik mirasını yarınlara güvenle ve yılmadan taşıma azmindedir.
 
Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir; dil, din, ırk, mezhep farklılıklarına bakmaksızın bütün vatandaşlarının hak ve özgürlüğünü esas almaktadır. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklal ve istikbalimize kast etmeye yeltenenlerin karşısında milletimizin hukuku, devletimizin adaleti daima var olacaktır. Bugün bizlere düşen, asırlardır sürdürdüğümüz birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içerisinde demokratik Cumhuriyetimizi daha da güçlendirmek olmalıdır. Türkiye, Cumhuriyetin 99. yılında, bu hedeflere Cumhurbaşkanımız liderliğinde birlik ve beraberliğini koruyarak, kararlılıkla yürümektedir. Türkiye Cumhuriyeti azim ve kararlılığıyla 21’inci yüzyıla damgasını vuracaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”
 
CELALETTİN KESİKBAŞ’IN 29 EKİM MESAJI

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Cumhuriyet Bayramı ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı. Kesikbaş mesajında şunları kaydetti:“Cumhuriyetimizin 99. yılını birlikte kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu topraklarda kader birliği yapmış milyonların en güzel ortaklığı olan Cumhuriyetimiz bizler için en kıymetli emanettir.
Milletimizin yılmaz kararlılığı ile yeşeren Cumhuriyet; eşitliği, adaleti sağlamakta ve demokrasimizin temelini oluşturmaktadır. İş dünyasının birer üyesi olarak Cumhuriyetimizin, Türk özel sektörünün önünü açtığının ve gelişmiş ekonomilerle rekabet edilebilir düzeye gelmemizde en önemli kazanımlardan biri olduğunun bilincindeyiz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin bugünlere ulaşmasını sağlayan değerli devlet büyüklerimizi, İstiklal Savaşımızın büyük kahramanlarını saygıyla anıyoruz.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

METİN GÜLER’DEN 29 EKİM MESAJI

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında: “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan cumhuriyetimizin 99. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Ulusal bağımsızlık zaferimizin ardından kurulan cumhuriyetle birlikte milletimizin kaderi de değişmiş ve çok büyük devrimler gerçekleştirilmiştir. Cumhuriyet milletimizin geleceğe olan inancını ve vatan sevgisini pekiştirmiş ve bu sayede kısa bir zaman diliminde tarihte ender rastlanacak büyük başarılara imza atılmıştır.  Cumhuriyetimizin kuruluşunun üstünden asır geçmesine bir yıl kala her Türk vatandaşına düşen sorumluluk, ülkemizi daha müreffeh hale getirmek için çalışmak ve üretmektir. Eskişehir Ticaret Odası olarak biz bu düşünceyle hareket ediyor; atalarımızdan emanet aldığımız ülkemizi daha yükseğe taşımak için kararlılıkla çalışıyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı içtenlikle ve gururla kutluyor; Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygıyla ve minnetle anıyoruz” dedi.
 
EOSB BAŞKANI NADİR KÜPELİ’DEN 29 EKİM MESAJI

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu milletçe hep birlikte yaşıyoruz” diyen Başkan Küpeli mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Mukaddes Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği uğruna, tarihte eşine az rastlanır bir kurtuluş mücadelesi vererek kazandığımız Kurtuluş Savaşı’nın ardından “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” şiarıyla ilan edilen Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu milletçe hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyet, tarihte eşine ender rastlanan destansı bir zaferi kazanan Aziz Milletimizin bizlere en büyük emanetidir. Bu necip millet, aynı ruh ve şuura sahip olduğunu defalarca göstermiş, millet iradesi dışındaki hiçbir beşerî güç karşısında boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.  
Büyük Türk Milleti’nin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceği, çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığı cumhuriyetin kurulması ile anlam bulmuştur. Aziz Milletimiz; cumhuriyet ile kazandığı değerleri, toplum hayatının vazgeçilemez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı başarmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana vizyonunu geliştirerek emin adımlarla geleceğe yürümekte ve muasır medeniyeti yakalamış, modern ve büyük Türkiye ideali yolunda hedeflerini gerçekleştirmektedir” dedi.
99 yıllık bir maziye sahip Cumhuriyet rejiminin Türkiye’nin gelişip büyümesinde, özellikle ekonomik bakımdan gelişiminde önemli kazanımlar sağlamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceği görebilmesi, Cumhuriyetinin kuruluş aşamasından sonraki 15 yıllık kısa bir sürede kurduğu çok sayıda fabrika, kurum ve kuruluşlarla ülkemizin hızla gelişmesine, iktisadi ve sınai bağımsızlığın sağlanmasında, ekonominin sağlam temeller üzerine oturmasını neden olmuştur.”
 
Cumhuriyetimizin 99. yılını kutladığımız bugünlerde, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Her Fabrika Bir Kaledir” sözünün önemini bir kere daha görüyor ve yaşıyoruz. Gelecek yıl Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Eskişehir OSB olarak kuruluşumuzdan bu yana geçen 53 yılda, Anadolu’nun bozkırından dev bir sanayi üssü meydana getirerek, sayıları bine yaklaşmakta olan her biri bir kale olan fabrikalara ev sahipliği yapıyoruz. Sürdürdüğümüz çalışmalarla “Türkiye’nin Yeni Yüzyılında” ilk olarak alanımızı 50 milyon metrekareye çıkartarak ülkemizin en büyük ve yüksek teknolojinin üretim merkezi olarak olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler içerisinde; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, Türk Milletinin “Cumhuriyet Bayramı’nı” en içten dileklerimle kutluyorum.”
 
PROF. DR. FUAT ERDAL'DAN, 29 EKİM MESAJI

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Erdal, mesajında şu ifadelere yer verdi:
Hiçbir koşulda esarete boyun eğmeyen Aziz Türk Milleti, istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı istiklal mücadelesini de destansı bir zaferle taçlandırmıştır. Büyük zaferini 2200 yıllık devlet geleneği ile Selçuklu ve Osmanlı mirasının üzerine şekillendiren Cumhuriyetimiz bugün 99 yaşında. 99 yıldır karşısına çıkan tüm zorlukları milletinin birliği, azmi ve kararlılığı ile aşan devletimiz son yıllardaki atılımları ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini aşma hedefine başarıyla yürümektedir. Aziz Milletimiz son olarak 15 Temmuz 2016 gecesi de demokrasinin ve millet iradesinin dışında hiçbir gücü tanımadığını, ülkemize yönelen tüm hain emellere karşı İstiklal Harbimizde olduğu gibi kararlılıkla mücadele edeceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.
Şanlı Kurtuluş Savaşı ile emperyalist devletlerin işgaline uğrayan tüm halklara örnek bir bağımsızlık mücadelesi veren Cumhuriyetimiz, bugün de yükselen ekonomisi, insani değerlere gösterdiği hassasiyet ile bölgesi ve dünya insanlığı için önemli roller üstlenen bir ülke konumundadır. Tarihte olduğu gibi bugün de ülkemizin hedeflerine ulaşmasının önüne hiçbir güç geçemeyecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz Türk Milletinin ve Üniversitemiz ailesinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve “Ya istiklal ya ölüm” diyerek canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.

EMİNE NUR GÜNAY’IN 29 EKIM MESAJI:

Ak Parti Milletvekili Emine Nur Günay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında, “Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılına yaklaşırken, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği üstün mücadele ve milletimizin iradesi sonucu kazanılan Kurtuluş Savaşımızda hayatını kaybeden kahramanlarımızı öncelikle şükranla anıyorum.  Bu şanlı zaferin kahramanlarını yad ederken aziz Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı en derin duygularımla kutluyorum.  Yüzüncü yıla sayılı günler kalırken Türkiye Cumhuriyeti’nin kat ettiği yolları, mücadeleleri bu aziz millet hiçbir zaman unutmadı ve unutmayacak. Özgürlüğün ve demokrasinin en güzel örneği olan, Kurtuluş Savaşı mücadelesinden büyük zaferlerle ayrılan Türkiye Cumhuriyeti’nin destansı tarihine sahip çıkacak ve onu yaşatmaya devam edeceğiz. Burada Türk Gençliğine çok büyük vazifeler düşmektedir. 2023 yılı hedefleri yani Cumhuriyetimizin 100. Yılına doğru giderken ülkemizi daha da yukarı taşımak için bütün gücümüzle çalışmaya ve oyun kurucu olarak rol almaya devam edeceğiz. Enerji, gıda ve savunma sanayi gibi birçok alanda dünya ülkelerini bir araya getiren ve her noktada arabulucu olan Türkiye Cumhuriyeti her zaman ve her şartta önemini korumaya devam etmektedir. Bu noktada Cumhuriyetimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz üzerine daha fazla koyarak ülkemizi her alanda temsil etmeye devam edeceklerdir. Cumhuriyetimizin kurucu idaresi nasıl bu vatanı düşman elinden kurtarmışsa, bizler ve gençlerde hedeflerimize aynı kararlılıkla hedeflerimize ulaşacağız.2023 hedeflerimize ulaştığımızda bölgemizde ve dünyada yepyeni bir dönemi başlatacak ve hayalini kurduğumuz müreffeh geleceğe hep birlikte kavuşacağız” mesajını yayınladı.
 
 
 
 
 

1000
icon
Vatandaş 28 Ekim 2022 21:56

Dostlar emekli maaşlarından kişi borcu uygulama değişikliği adı altında saçma sapan bahaneler le 700 tl kesinti yapıyolar. Kamu yada özele borcu olmayan tertemiz insanlarız. İtiraz ve açıklama yapılması için sgk ya gerekli müracaat ları yapmaya çalışıyoruz ama hakkımızı dahi aramaya imkan vermiyorlar. Abuk subuk engeller çıkarıyorlar. Olmaz olsun böyle adalet böyle sistem bıktık artık.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat