alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'e 150 kilometre mesafedeki ilçesinde büyüleyen manzara

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'e 150 kilometre mesafedeki ilçesinde büyüleyen manzara
A
a

Eskişehir kent merkezinden yaklaşık 150 kilometre uzaklıkta bulunan Kavuncu mahallesindeki yapay gölette angut kuşları eşsiz bir manzaraya imza atıyorlar

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de Günyüzü ilçesinin Kavuncu mahallesinde bulunan, her yıl onlarca çeşit kuşun barındığı yapay göleti, suyunun çekilmesi ve yaklaşan kış mevsimine rağmen angut kuşları terk etmiyor.
Tarımsal sulama amaçlı gölette sular çekildikten sonra çoğu kuş türünün bölgeyi terk etmesine rağmen angut kuşları göleti süslemeye devam ediyor. Mahalle halkı tarafından sahip çıkılan kuşlar avcıları cezbetse de kimsenin gölete yanaşılmasına izin verilmiyor. Vatandaşlar, angut kuşlarının sevgiyi ve sevmesini bilen, hatta yaşam boyu bıkmadan sevebilen kuşlar olduğunu anlatarak, "Bu kuşlar, eşlerinin kaybından sonra, tekrar eş edinmekte fazla zorlandıkları için, angut kuşlarının avlanmaları yasaklanmıştır. Sevgi ve vefalarıyla bilinen angut kuşları göç edene kadar Kavuncu kuş cennetinde barınmaya devam edecekler. Onlar bize emanet ve koruyoruz" dediler.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat