alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir dikkat! Şimdi de buna dadandılar!

Videoyu Aç Eskişehir dikkat! Şimdi de buna dadandılar!
A
a

Eskişehir Ertuğrulgazi Mahallesi’nde akıl almaz bir hırsızlık olayı yaşandı. Hırsızlar bir kamyonetin aküsünü çaldı. 2 gün sonra aynı kamyonetin yeni aküsü tekrar çalınmak istenerek kabloları kesildi. Kamyonet sahibi ve mahalle sakinleri akü hırsızlarından bıktığını belirterek bir an önce suçluların yakalanmasını istiyor

Eskişehir özel haberi: Eskişehir Ertuğrulgazi Mahallesi’nde sürekli yaşanan akü hırsızlıkları mahalle sakinlerini bıktırdı. Son olarak yaşanan hırsızlık olayı duyanlara pes dedirtti. Halil Aksu’nun sahibi olduğu 26 RS 334 plakalı kamyonetin aküsü çalındı. Olayın üzerinden 2 gün geçti. Bu kez de kamyonete takılan yeni akü tekrar çalınmak istendi ve kabloları kesildi. Yaşanan olayla ilgili bilgi veren Aksu, “2 gün önce işe gitmek için kamyonetime bindiğimde aracımda elektrik olmadığını gördüm. İlk başta akü bitmiş zannettim. Araçtan inip baktığımda akünün yerinde olmadığını gördüm. Daha sonra polisi arayıp şikayetçi oldum. Polis ekipleri gelip inceleme yaptılar” dedi.

KABLOLARI KESMİŞLER!
Olay sonrası 800 TL vererek kamyonetine yeni akü taktırdığını söyleyen Aksu, “2 gün sonra sabah işe gitmek için yine aracıma bindiğimde yine elektrik olmadığını gördüm . İnip baktığımda akünün kabloları kesilmiş fakat yerinden sökememişler. Çünkü ben demir kaynattırmıştım. Bu sefer de akü duruyor ama kablolar kesik olduğu için sanayici çağırmak zorunda kaldım. Yetkililerden bu hırsızların bulunmasını rica ediyorum. İşlerimiz yeni yeni açılmaya başladı fakat bu hırsızlar yüzünden hem işimize geç kalıyoruz hem de maddi zarara uğruyoruz” diye konuştu. Mahallede sık sık yaşanan akü hırsızlıkları nedeniyle mağdur olan vatandaşlar, yetkililerden konuyla ilgili yardım bekliyor.

 
Kaynak : Hilal Köver - Anadolu Gazetesi
Arıman masaustu reklami
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat