alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir demek, bölge demek

Videoyu Aç Eskişehir demek, bölge demek
A
a

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız: Eskişehir için bir şey istediğinizde aslında bölge için istemiş oluyorsunuz. Eskişehir’in çevresine yapılacak olan çevre yolu sadece bu şehre değil Bursa’ya,  Ankara’ya, İstanbul’a da katkı sağlayacak. Eskişehir’in abiliği olmak zorunda

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, ESGROUP çalışanlarını makamında kabul etti. ESGROUP Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Fetih Demirdaş, ES TV Genel Yayın Yönetmeni Ali Baş, ES TV Haber Müdürü Şener Çetin, Anadolu Gazetesi Köşe Yazarı Arif Anbar, Anadolu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kaan Özcan, Yenigün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Uçar Kale, Sonhaber Gazetesi Muhabiri Meltem Karakaş Kaya ve ES TV Kameramanı Mustafa Dizman, Vali Erol Ayyıldız’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

KIYMET BİLEN ŞEHİR
Eskişehir’in güncel sorunlarının masaya yatırıldığı ziyarette konuşan Vali Ayyıldız, Eskişehir’in butik, güzel bir şehir olduğunu söyledi. Eskişehirlilerin kadir kıymet bilen, hizmet yapıldığında karşılığını veren insanlar olduğunu ifade eden Ayyıldız, “Eskişehir dünyanın merkezi gibi. Medeniyetlere de baktığınızda Eskişehir’den bir iz var gibi. Doğuyu batıya, batıyı doğuya bağlayan merkezi bir nokta, merkezi bir şehir” dedi.

CAZİBE NOKTASI
Kuzey-güney çevre yoluyla ilgili de konuşan Vali Ayyıldız, “Eskişehir için bir şey istediğinizde aslında bölge için istemiş oluyorsunuz. Eskişehir’in çevresine yapılacak olan çevre yolu sadece bu şehre değil Bursa’ya,  Ankara’ya, İstanbul’a da katkı sağlayacak. Eskişehir’e otoban yapılsa bundan İstanbul, Ankara, Bursa daha çok yararlanır. Eskişehir’in abiliği olmak zorunda. Eskişehir cazibe noktasında. Bölgeye katkısı olacaktır. Biz yarınları bugüne getirmeye çalışıyoruz. Şehrin sorunlarına ilişkin üzerimize düşeni yapmak isteriz elbette. Bizim sadece kapımız değil gönlümüz de açık” diye konuştu.

SALGIN HENÜZ BİTMEDİ
Pandemiye ilişkin herkesin çok dikkatli olması gerektiğini ifade eden Vali Ayyıldız, “Ben il sağlık müdürümüze dedim, şehir yönetimiyle ilgili herkese sağlıklı bilgi verebilirsiniz diye. Vatandaşlarımıza önerim maske, mesafe ve hijyen konularına dikkat etsinler. Salgın henüz bitmedi. Hem kendi sağlıkları hem yakınlarının sağlığı için kurallara mutlaka uysunlar” şeklinde konuştu.  Vali Ayyıldız’a yeni görevinde başarılar dileyen Özgür Fetih Demirdaş ise, kurum olarak şehre sunulan her türlü katkıda her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.  

 
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon
Mustafa ali 15 Eylül 2020 22:01

Sayın valimiz iyi niyetle konuşmuş maalesef eskişehire bi şey yapmak elindekilerde aşınıyor ddy hızlı tren yollara ihtiyaç var d. İstatistik şubesi anadolu üniversitesinin parçalanması yakında açık öğretimide alacaklar her yere uçak var eskişehire yok çok sorunlar var çok

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat