alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir’deki yasağa bir iptal davası daha!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir’deki yasağa bir iptal davası daha!
A
a

Yaşam Bellek Özgürlük Derneği Eş Başkanı Nurettin Aldemir, Eskişehir Valiliği tarafından alınan etkinlik yasağı kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
LGBTİ+’ların eşit yurttaşlık hakkı istediklerini vurgulayan Aldemir, “Eğitim, barınma, sağlık, güvenceli istihdam gibi temel haklardan özgürce ve eşitçe yararlanmak istiyorlar. Bu taleplerini duyurmak, farkındalık yaratmak için her yıl Haziran ayı içinde Onur Haftası dedikleri bir zaman diliminde açık alanda etkinlikler düzenlemek istiyorlar. Bu da tüm haklar gibi korunması ve kullanılması için koşulların sağlanması gereken bir haktır” dedi. Aldemir, “Yaşam Bellek Özgürlük Derneği olarak Valiliğin yasak kararına karşı İdare Mahkemesine yürütmenin durdurulması ve kararın iptali için dava açtık; İdare Mahkemesi Valiliğe savunma için 5 gün süre verdi. Oysa yürütmenin durdurulması talebi kamusal zarar oluşabileceği, hak ihlali yaşanabileceği durumlarda istenir; bu nedenle de genellikle 24 saatlik savunma süresi verilir. Mahkemenin 5 gün süre vermesi bize çok manidar geldi” ifadelerini kullandı.
Kaynak : Hilal Köver
1000
icon
Milli 1 Temmuz 2022 21:16

Kendi ülkesinin devletinin temsilcisi yüce bir makamın valinin kararına dahi saygı göstermeyen bu zihniyet gelecekte muhalefet dahi olamayacak.

1 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat