alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'deki su kesintileri ile ilgili açıklama!

Videoyu Aç Eskişehir'deki su kesintileri ile ilgili açıklama!
A
a

Eskişehir kent merkezi ve kırsalda gerçekleştirdiği yatırımlarla vatandaşların sağlıklı suya kavuşmasını sağlayan ESKİ, Sivrihisar’da 20 yıldır kullanılan terfi merkezini yeniledi ve terfi hattının bağlantısını gerçekleştirdi. Böylece mahallelerdeki tüm depolara yüksek debide su iletilmeye başlandı.

Eskişehir haberleri

Hayata geçirdiği yatarımlar ile vatandaşların yüzünü güldüren ESKİ, kent merkezi dışında kalan ilçelerde yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Sivrihisar ilçe geneline su basan terfi merkezi yenilenerek hizmete alındı. Bağlantı çalışmalarının tamamlandığını ve daha büyük pompalarla ilçeye daha kısa sürede ve yüksek debide su ulaştırılacağını ifade eden ESKİ yetkilileri, ilçede OEDAŞ tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sırasındaki elektrik kesintileri nedeniyle su kesintileri de yaşandığını belirttiler. Elektrik kesintileri sonrası sondaj pompalarının zarar gördüğünü belirten yetkililer, ekiplerin 8 saatlik çalışması sonucu sorunun giderildiğini ve belirli aralıklarla yaşanan elektrik kesintilerinin su kesintilerini de tetiklediğini ifade ettiler.
1000
icon
Kadir 11 Temmuz 2020 00:22

Sivrihisar’da 20 yıldır kullanılan terfi merkezini yeniledi ve terfi hattının bağlantısını gerçekleştirdi. Böylece mahallelerdeki tüm depolara yüksek debide su iletilmeye başlandı.Haberinize istinaden... (Peki Sivrihisar da Kurşunlu Mahallesi ve bir çok mahalle niye hâlâ 10 gündür 1 Gr suya hasret . Yazik bu millete yazık.Yalan dolan haber yapmayın.Gelin araştırın Allah rızası için.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat