alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'deki o okullar için müjdeli haber!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki o okullar için müjdeli haber!
A
a

Eskişehir merkezde yapılacak yeni okul için imzalar atıldı. Yeni okulla birlikte mevcut iki büyük okulda da ikili eğitimden tekli eğitime geçileceği açıklandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Hafızlar Gıda İç ve Dış Tic. A.Ş. tarafından Eskişehir'de Odunpazarı İlçesi Sümer Mahallesinde yaptırılacak olan 32 derslikli ortaokul binası ile 600 kişilik kongre merkezi binasının protokol töreni Vali Erol Ayyıldız'ın katılımı ile valilik makamında gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Hafız Mustafa Şekerlemeleri sahibi Hayırsever Avni Ongurlar ile Yönetim Kurulu BaşkanıEren Ongurlar katıldı.

Sümer Mahallesi'ne 32 derslikli ortaokul yapılacak

Hayırseverin talebi üzerine Sümer Mahallesinde yapılacak 32 derslikli ortaokula "Hatice Ongurlar Ortaokulu", Milli Eğitim Müdürlüğü faaliyetlerinde kullanılmak üzere yapılacak olan 600 kişilik kongre merkezine ise "Bahri Ongurlar Kongre Merkezi" ismi verilecek.

Valilik makamında düzenlenen protokol imza töreninde; Vali Ayyıldız, Hayırsever Avni Ongurlar'a eğitime yapmış olduğu katkılardan dolayı Eskişehir halkı adına teşekkür etti.

Melahat Ünügür Ortaokulu ve Ahmet Sezer Ortaokulu'nda ikili eğitim bitecek, tekli eğitime geçilecek 

Gerçekleştirilecek yatırımın Eskişehir genelinde ikili eğitimi sonlandırmak amacıyla yürütülen çalışmalara önemli bir katkı sağlayacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Sümer Mahallesinde yapılacak 32 derslikli ortaokul binası ile Melahat Ünügür Ortaokulu ve Ahmet Sezer Ortaokulunda ikili eğitimin sonlandırılarak, bu iki güzide okulumuzda tekli eğitime geçileceğini, bu nedenle gerçekleştirilecek yatırımın çok önem arz ettiğini belirtti. Hafız Mustafa Şekerlemeleri sahibi Avni Ongurlar'a ve kıymetli evlatlarına bu hayırlı hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Hayırsever Avni Ongurlar da bir Eskişehirli olarak eğitime katkı sağlıyor olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Yardımlarının bundan sonra da devam edeceğini dile getirerek okulun ve kongre merkezinin Eskişehir'imize hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

1000
icon
Vincenzo 22 Ocak 2023 20:17

Sümer mahallesi zengin olduğu için mi okul yapıyorsunuz, ki muhtemelen öyle

0 0 Cevap Yaz
Ziyagokalp 22 Ocak 2023 08:01

Sütlüce deki ziyagokalp ilkokulu acilen yıkılıp yerine yenisi yapılmalı ortaokulu hasarlı zaten

0 4 Cevap Yaz
Tarık

Haklısınız tabiki. Ama bu yorum nedense beni bi üzdü 😣

0 0
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat