alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'deki o iddiaya jet yalanlama

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki o iddiaya jet yalanlama
A
a

Eskişehir’de tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan metruk binanın belediye tarafından yıkımı esnasında patlatılan rögar borusunun tamir edilmemesi hakkında çıkan haberler hakkında ESKİ Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ESKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Dün öğleden sonra sosyal medyada, bugün de bazı basın organlarında çıkan asılsız haber ile ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur.
Haberde, Odunpazarı Hacı Hafız Sokak'ta bulunan rögar borusunda patlak olduğu bilgisi, gerçeği yansıtmamaktadır. Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemeler sonucunda, habere konu edilen patlağın, kanalizasyon borusunda değil, bina ile parsel arasında kalan, çamaşır makinesinin bağlı olduğu, aboneye ait pvc hatta meydana geldiği tespit edilmiştir. Kurumumuzun sorumluluğunda bulunan kanalizasyon hatlarında herhangi bir soruna rastlanmamıştır.
Buna karşın, kurumumuz, sorumluluk alanının dışında olmasına rağmen, konuyla ilgili olarak gerekli hassasiyeti göstermiş ve sokaktaki kötü kokunun ortadan kaldırılması için aboneye ait pvc borusundaki tamirat/tadilat işlerini yapmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat