alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'deki dönüşüme hayran kaldılar

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki dönüşüme hayran kaldılar
A
a

Basın Konseyi, her yıl düzenlediği etkinlikler kapsamında Eskişehir’de toplandı. Kentte bir dizi ziyarette yapan Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ve Yüksek Kurul üyeleri, Eskişehir’deki değişim ve dönüşme hayran kaldıklarını belirttiler.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ve Onursal Başkan Oktay Ekşi, Basın Konseyi 2'nci Başkanı Dr. Başar Yaltı, Yüksek Kurul Üyeleri Atilla Gökçe, Yazgülü Aldoğan, Misket Dikmen, Doğan Satmış, Basın Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Eşmen, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Basın Konseyi Gazeteciler İnternet Temsilcisi Tülay Şubatlı, Zonguldak Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Ayaroğlu, Basın Konseyi Okur Temsilcisi İDOB Korist Sanatçısı ve SANSEV Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Cem Şenler, ilk olarak Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i makamında ziyaret etti.
GURUR VERİCİ
Misafirperverliği nedeniyle Başkan Büyükerşen’e teşekkür eden Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, “Sansür Yasası olarak bilinen düzenlemenin geçtiği, basının zor günler yaşadığı bu dönemde İstanbul dışındaki Yerel Medya Buluşmaları kapsamında Eskişehir’de olmaktan dolayı çok mutluyuz. Eskişehir gibi çağdaş, modern, eğitim, kültür ve sanat şehrinde olmak bizler için gurur verici” dedi. Başkan Büyükerşen de ziyaret nedeniyle Türenç ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, “Eskişehir ilklerin şehridir. Köklü bir basın tarihine sahiptir. Yapacağınız toplantıların ve ziyaretlerin verimli geçmesini diliyor, sizleri şehrimizde görmekten mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum” diye konuştu. Ziyaret sonunda Türenç, Başkan Büyükerşen eşi merhum gazeteci-yazar Tufan Türenç’in, “Saint Benoit’nın Çanları” adlı kitabını takdim etti. Büyükerşen de heyete ay yıldızlı rozet hediye etti. Ziyaret günün anısına çektirilen fotoğraf ile sona erdi. Haller Gençlik Merkezi’nde Yüksek Kurul toplantısı yapan ve ardından Yerel Basın Buluşması ile gazetecilerle bir araya gelen Basın Konseyi, toplantılar sonrasında kentte çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat