alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'deki dehşeti o önledi!

Videoyu Aç Eskişehir'deki dehşeti o önledi!
A
a

Eskişehir'de 15 köpeğin saldırısına uğrayan 6 yaşındaki çocuğun kurtarıcısı: Köpeklerin arasında bir çocuk eli gördüm

Eskişehir’de kafa derisini parçalayıp vücudunun bir çok yerini ısıran 15 köpeğin elinden duyarlı bir vatandaş sayesinde kurtulan 6 yaşındaki çocuk hastanede tedavi altına alındı.

Eskişehir'de dehşet: 6 yaşındaki çocuğa köpek saldırısıGündoğdu Mahallesinde yaşayan yabancı uyruklu bir ailenin 6 yaşındaki çocuğu Safiullah Nazary, abisi ile birlikte evlerinin yakınında kar ile oynadığı sırada mahallede bulunan başı boş köpeklerin saldırısına uğradı. Köpeklerin saldırması sonucunda ağabeyi kaçarken, köpekler küçük çocuğu ısırmaya başladı. Kafasındaki derinin büyük bir kısmına zarar veren köpekler vücudunun bir çok yerini de ısırarak yaraladı. Babasının hastalığı sebebiyle İzmir’den Eskişehir’e gelen Yener Yılmaz isimli vatandaş köpeklerin sesini duyarak, dışarı çıktı. Köpeklerin arasından çocuğun elini gören Yılmaz, bulduğu çapa ile çocuğu ölümden kurtararak köpekleri kovalamayı başardı. Çocuğun kafasında kanama gören duyarlı vatandaş tampon yaptıktan sonra sağlık ekiplerine bilgi verdi. Olay yerine gelen ekipler, Safiullah Nazary’i Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırdı. Burada tedavi altına alınan çocuğun tedavisi sürüyor.

Babasının rahatsızlığından dolayı İzmir’den Eskişehir’e gelen ve küçük çocuğu ölümden kurtaran Yener Yılmaz, evde oturduğu sırada köpek havlamalarını duyarak dışarı çıktığını söyledi.

“Görmeseydim param parça ederlerdi”

Çocuğun başında 10-15 köpeğin olduğunu belirten Yılmaz, “Seslerden dolayı dışarı çıktım ve boğuşma olduğunu gördüm. Köpekleri kovalamaya çalıştım. O arada bir çocuk eli gördüm. Hemen bahçeden elime çapa aldım. Koşarak geldim ve köpekleri kovaladım, çocuğu yerden kaldırdım. Fakat çocuğun kafasının arka tarafının derisi kalkmıştı. Zannedersem sırtında da yaralar vardı, bacaklarını tutuyordu. Elimle kafasına bastırdım kan kaybı olmasın diye ama çok fazla kan akmıyordu. Başıboş 10-15 tane köpek var burada. Çocuğu görmeseydim köpekler param parça ederlerdi. Sonradan da bacak arasında büyük bir yara olduğunu öğrendik” dedi.

“Kurtarılmasaydı çocuğum hayatını kaybederdi”

3 yıldır Türkiye’de yaşadıklarını ve İnşaatlarda çalıştığını belirten baba Necip Nazary ise olayı şöyle anlattı;

“Çocuğum o an kar ile oynuyordu. Sonra köpekler saldırmış. Sırtında yaralar var, kafasından ısırılmış. Ayaklarında ve bacaklarında da yar var ve yaralar derin. Ameliyattan sonra çok şükür durumu iyi. Kafasının derisinin koparmış köpekler. Kurtarılmasaydı belki de çocuğum hayatını kaybedecekti. Bugün bizim başımıza geldi, başkası aynı durumu yaşasın istemiyoruz. Köpekler toplanırsa iyi olacak. Hatta bildiğim kadarıyla civarda bulunan lisede eğitim gören öğrenciler köpeklerden dolayı bazen okula gidemiyor.”

“Köpeklerin ısırmasından beni bir ağabey kurtardı”

Köpeklerin saldırısına uğrayan 6 yaşındaki Safiullah Nazary;

“Okulun arkasında 4-5 tane köpek ısırdı. Son beni bir ağabey kurtardı. Şimdi iyiyim” diye konuştu.

Öte yandan olay sonrasında ise Odunpazarı Belediyesine bağlı ekipler mahallede bulunan başıboş köpekleri toplayarak barınağa götürdü.

 
1000
icon
kenar mahalleli 17 Ocak 2020 06:00

belediye başkanlarımızın başıboş sokak hayvanlarına yönelik herhangi bir açıklaması yok çocuklarımızın okul gidiş gelişlerinde endişeliyiz içişleri bakanlığımızdan belediyelerin hizmet alanlarında görevlerini yerine getirip getirmediğini denetlemesini bekleriz

0 0 Cevap Yaz
Es 15 Ocak 2020 10:36

Belediye bir çocuk yada vatandaşa zarar gelince mi müdaahele ediyor

4 4 Cevap Yaz
Tuba 15 Ocak 2020 09:55

Gökmeydan mahallesinde barsa caddesine yakın benimde oğlumu köpekler saldırı yaptılar odaha 11yaşındaydı şuan halenvücudunda izleri mevcut odunpazarı köpekleri barınaga götürmek yerine serbestçe geziyor yazıklar olsun.

4 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat