alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'deki bu dönüşümü engelliyorlar!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki bu dönüşümü engelliyorlar!
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Küçük Sanayi ile ilgili hiçbir gelişme yoktur. Adalet ve Kalkınma Partili arkadaşlar küçük sanayi sitesinin dönüşümünü engellemek için her türlü gücü kullanıyorlar.” şeklinde konuştu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ES TV’de canlı yayınlanan “Açıkça” programına katılarak gazeteciler Ali Baş ve Meltem Karakaş Kaya’nın sorularını yanıtladı. 71 Evler Mahallesi’nde kurulan ve tartışmalara neden olan semt pazarı hakkında konuşan Başkan Kurt vatandaşın pazardan memnun olduğunu söyledi. Kurt, “71 Evler Mahallesi’ne kurulan semt Pazarı hakkında konuşan başkan Kurt, “30 bin nüfuslu bir mahallede Pazar kurulmasına neden karşı çıkılır çok anlayabilmiş değilim. Ekonomik nedenleri vardır kendilerine göre sosyal nedenleri vardır. Şunu bilmemiz lazım. Yasal düzenleme anlamında yetki idarelere verilmiştir. Pazarın kurulmasına karar verecek olan belediyedir. Ve nitekim belediye kendi organları içinde değerlendirmelerini yapmış ve üstelik oybirliğiyle AKP’li, MHP’li meclis üyelerinin kabulü ile 71 Evler Mahallesi’nde Pazar kurulmasına karar verilmiştir. Artık buna istemiyorum benim kapalı Pazar yeri yapılsın, kapalı Pazar yerleri yapılsın açık Pazar yerleri kanuna aykırıdır gibi gerekçelerle karşı çıkılmasının doğru olmadığını vurguladık.  Belediye başkanın görevi şudur. Belediye meclisinin kararlarını uygulamak ve ben o direnci gösterdim. Belediye meclisinin almış olduğu kararı uyguladık. Kura çekimi sonucunda 71 Evler Pazarı açıldı faaliyete başladı. Hayırlı uğurlu olsun. Tanzim Satış Tezgahı hazırlığı vardı. Görüşmeler yaptım. Siz gelmezseniz biz kendimiz açarız tezgahları dedim. Pazarcılar da halk da istiyordu.  Ama istemeyen birileri vardı” dedi.

PAZAR ALANINDA KAMULAŞTIRMA SÜRÜYOR
71 Evler Mahallesi’ne kurulması planlanan kapalı Pazar hakkında da detayları paylaşan Kurt şöyle konuştu: “71 Evler’de imar planlarında kapalı Pazar yeri olarak ayrılmış bir yerimiz var. Ama bu alan içerisinde kamulaştırma işlemleri yapılıyor. Bu kamulaştırma işlemleri yapılırken, Tasarruf genelgesi yayınlandı.  Hepsi engellenmiş oldu. AKP’li arkadaşlar bunu bildikleri halde ve bu meclis kararında da kapalı Pazar yeri kuruluncaya kadar geçici olmak üzere diye kararımız olmasına rağmen bize ısrarla muhalefet yapmanın yolunu aradılar. Karar oy birliği ile alınmış. Kapalı Pazar yeri için kamulaştırma işlerimiz sürüyor. Ama yavaş sürüyor. Çünkü o kadar çok hisse sahibi var ki onlara ulaşmamız zor.  Davalık pozisyona düşeceğiz. Davaya girdiğimiz zaman da elbette biraz daha uzayacak” 

GES 4 KAT DAHA BÜYÜYECEK
Belediyenin hayata geçirdiği Güneş Enerji Santrali (GES) hakkında bilgiler veren Kurt, yeni projelerin de yolda olduğunu söyledi. Kurt, “Güneş Enerji santrali projesi biz 5 yıl önce başladık bu işe… ESOGÜ öğretim üyelerinden bir hoca arkadaşımız bize Almanya’dan bir hibe para buldu. Bu yenilenebilir enerji için 1.5 milyon avroluk bir hibe buldu. Bize dedi ki hemen bir proje yapalım bunu Eskişehir’e kazandıralım. Biz başladık. Hazırlıklara başladık. Başvuru yapabilmemiz için bu arazinin üzerine Güneş Enerji Santrali kurulmasına dair Büyükşehir Belediye Meclisi’nden bir karar çıkarmamız gerekiyordu. O dönem AKP’nin çoğunluğu bunu reddetti. Biz davalar açtık. O mahkemeler uzadı. Bugüne geldi. Geldiğimiz noktada o zaman için bulmuş olduğumuz hibe ortadan kayboldu. Kendi gücümüz bu işi yapmak zorunda kaldık. Maliyetlerde ciddi artışlar oldu. Oldukça büyük zararımız oldu. Çünkü ürettiğimizi satamadık. Oradan elde edeceğimiz gelirden olduk. Üstelikte 1 dolar 2 liraydı şimdi 7 lira civarındayken orayı bitirdik. Ama Odunpazarı Belediyesi güçlü bir belediye. Mali disiplini sağlam bir belediye… Bu yatırımı kendi öz kaynaklarımızla hiç borçlanmadan peşin para ödemek suretiyle gerçekleştirdik. Yaklaşık 3 aydır. OEDAŞ’tan ürettiğimiz enerjinin karşılığını alıyoruz. Yani kendi maliyeti karşılayacak. Sanırım 2-3 yıl içerisinde kendi maliyetini karşılayacak sonra kara geçecek bir yatırım. Doğal bir enerjiyi ülke ekonomisine katkı açısından elde ediyoruz.  İktidarın baskıları bizi engellemez. Bütün kapalı Pazar yerlerimizin çatılarını ve belediyemize ait binaların çatılarını güneş enerji panelleriyle dolduracağız. Oralarda ürettiklerimiz tamamen kendi kaynaklarımızı ihtiyaçlarımızı karşıladıktan sonra artan bölümünü de parasını alacak duruma geleceğiz. Bu projenin ikinci etabı da var. 2022 yılında Odunpazarı Belediyesi’nin GES’i 4 kat daha büyüyecek. 

YAPILAN YATIRIMLARI ANLATTI
Yerel seçimden sonraki belediye çalışmaları ve hayata geçen vaatleri anlatan Başkan Kurt, “2019 seçimlerinde 25 tane ana vizyon proje önerisinde bulunduk. Bunlardan en çok tartışılanı 100 kreş. İddialıyız kreşle ilgili sayı tutar tutmaz ona bir şey demiyorum. Ama her mahallede bir kreş açma iddiamızı sürdürüyoruz. 2019 seçimlerinden bu yana 6 kreş ve çocuk merkezi projemizi tamamlamışız. Bu güne kadar toplamda 11 kreş ve çocuk merkezimiz faaliyette. Pandemi sürecinde biraz sıkıntı yaşadık. Pandemi sürecinde yaşadığımız sıkıntı hem kapanması hem öğrenci sayısının azaltılması oldu bunu çözdük. Kurtuluş, Osmangazi, Vadişehir, Üniversite Evleri, Orhangazi’de, Yıldıztepe’de kreşlerimizin  sayısını çoğalttık. 2 tane projesi bitmiş Gökmeydan ve Emek mahallesi’nde yılbaşına kadar bitecek iki kreş tamamlanacak. Protokol imzalayacağız. Yılbaşına kadar Odunpazarı Belediyesi’nin 13 tane kreşi hayata geçmiş olacak. Her mahalleye halk merkezleri demiştik. Emek Mahallesi, Yıldıztepe, Yenidoğan, Üniversite Evleri, Gündoğdu’da halk merkezi açtık.  2019’dan bu yana 5 tane halk merkezi açmış olduk.  Pandemi sürecinde kurslarımız aksamış oldu. 2019’dan sonra 6 yeni halk kütüphanesi açtık. 5 yeni müze sanat evi sözü vermiştik. Devrim Erbil sanat evini bitirdik açılışını yapacağız. Doğan Avcıoğlu ve Doğan Yurdakul’un arşivlerini aldık. Taş binanın içinde sergileyeceğiz. Böylece halk marketimizi kendi bünyemizde olan bir binaya taşıdık.

İHALEYE GİRMİYORLAR!
“Koca Çınar Yaşam Merkezi açtık. Yaşlı Bakım Merkezimizin ihalesini yaptık iki kez. Türkiye şuanda ekonomik olarak batmış durumda. Ve bu ihalelerde birincisinde katılımcı çıkmadı. Katılımcı çıkmayınca ihaleyi iptal ettik yeni bir düzenlemeyle ihaleye çıktık. Geçen hafta gerçekleşen ihalede de teklif veren yatırımcı sözleşme yapmaya gelmedi. O bize 3-4 ay kaybettireceği gibi o 3-4 aydaki fiyat farkları da üstümüze gelecek gibi duruyor. Ama yaşlı bakım merkezimizi 2022’de yapacağız. Demirini çimentosunu aldık. Kaba inşaatını teslim edeceğiz ona bile gelmiyor insanlar. Böyle bir noktadayız. Odunpazarı Belediyesi’nin ödemelerinde hiçbir sıkıntı yok. Para sorunumuz yok ama ekonominin vermiş olduğu ciddi bir sıkıntı var. Maalesef öyle bir sorun var. “

25 PROJENİN YARISINI BİTİRMİŞİZ
Kurt: “25 projenin yarısını yapmış bitirmişiz. Geri kalan dönemde Olimpik yüzme havuzu yapma sözü vermiştik. Vazgeçtik bu şartlar altında bunun yapılmasına gerek olmadığına kanaat getirdik. Geri çektik. Biz oldukça gerçekçi bir yönetimiz. Yatırım programını ve bütçemizi yaparken de bunları söylüyoruz. Yapabilir miyiz yapamaz mıyız yapamayacaksak yapamayacağız diyoruz halkımız bunu anlar. Programda olmayan bu yıl için gerçekten sorun olan soruna katkıda bulunduk. Büyükdere’de bir hayırsever 4 katlı bir binayı burada kız öğrencileri okutmak için yurt yapacağım. Aldık şimdi 20-225 tane kız çocuğumuzu orada barındırma şansına sahip olduk. Çok ciddi anlamda hizmet binasına ihtiyacımız var. Telekom içindeki hizmet birimlerimizin tamamı oraya gelecek” 

YENİKENT KAPALI PAZAR YERİ YAPILACAK
Başkan Kurt önümüzdeki süreçte belediyenin yapacağı yatırımları ise şöyle özetledi: “Yine çok uzun süre engelledikleri halde yapmakta kararlı olduğumuz Yenikent Kapalı Pazar yeri ve kültür merkezini 2022 yılı içinde gerçekleştireceğiz. Onun da ihale çalışmaları hazır sanıyorum yılbaşına kadar ihalesini yaparız  kazmayı vururuz. 2022 yılında da bitirmeyi hedefliyoruz. 2022 yılı için bizim daha önce vermiş olduğumuz 5 tane ücretsiz halı saha sözümüz var. GES ile ilgili ciddi çalışmamız var. Belediye hizmet binası konusunda bir çalışmamız var ama bu hem tasarruf genelgesi ülkenin gelmiş olduğu ekonomik durum bizi biraz endişelendiriyor ve kamulaştırma işlemlerimiz devam ediyor. 2022 yılında engelli yaşam merkezimiz biter sanıyorum. Orada bütün işler bitti. Bu da ihale aşamasını bekliyoruz. Bir iki tane park projemiz var. Ataköy projemiz vardı. Bütün veriler tamam. Kaynak bulduğumuz takdirde gerçekleştiririz” 

ENGELLEMEK İÇİN HER TÜRLÜ GÜCÜ KULLANIYORLAR!
Küçük Sanayi ile ilgili hiçbir gelişme yoktur. Adalet ve Kalkınma Partili arkadaşlar küçük sanayi sitesinin dönüşümünü engellemek için her türlü gücü kullanıyorlar. Kullanmakta da ısrar ediyorlar. Meclis’te Adalet ve Kalkınma Partili arkadaşlara mecliste yardım edin birlikte çözelim bu işi dedim. “Götüreceğiz dediler, Bakanla görüştüreceğiz dediler 6 ay oldu hiçbir şey yok çünkü Adalet ve Kalkınma Partililer Eskişehir’e CHP’li belediyelerin yapacağı yatırımı engellenmek üzere kurgulanmışlar kendilerini ona göre şartlamışlar. Onun için de kaybetmeye mahkumlar. Ben samimice uğraşıyorum. İnşallah aşarız. Aşmanın yollarını arıyoruz bu keyfi bir uygulama olduğu için hukuki bir gerekçesi olmadığı halde engelledikleri için bir şey diyemiyorum. Biz ısrarla şunu vurguluyoruz. Ya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapsın. Yapamıyorsa ya da yapmıyorsa yetkisini versin biz yapalım. Biz hazırız. Oradaki mülk sahipleri de hazır. Hiç tereddütsüz yüzde 80’inden fazlası. Hemen ertesi günü imza verme noktasında. Ama AKP’li dostlarımızı bir türlü ikna edemiyoruz. Ne hikmet ne beklentileri var onu da anlamış değilim” 

CHP SOKAKLARDA YÜRÜYEBİLİR
AK Parti’nin politika yapamadığını savunan Başkan Kurt,  “Bunlarla politika olmaz yapamıyorlar, Cumhuriyet Halk Partisi sokakta yürüyebilen halkın sorunları ile ilgilenebilen tek parti Cumhuriyet Halk Partisi. Bizim ilçe örgütümüz il örgütümüz kapı kapı 50 köyün tamamını taradık ve orada isteklerini söyledi belediyelerden olan şikayetlerini tespit etti Milletvekillerinin durumunu inceledi. Partimizi Cumhurbaşkanlığı seçimindeki vatandaş beklentisini tespit etmeye çalıştı. Hatta o köylerde ne ekliyor ne biçiliyor ne üretiliyor, kaç koyunu var kaç ineği var bunların tamamını tespitini yaptı ve pratikte çözüm önerilerini üreten çalışmanın içerisine girdi. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir sıkıntımız söz konusu değil, Cumhuriyet Halk Partisinin içinde karışıklık yaratmaya çalışan birçok adam var mümkündür olabilir. Her zaman olur bu dolayısıyla da biz bunları aşa aşa yürüyoruz. Pazar günü il danışma kurumuzu yaptık bitirdik dolayısıyla bütün ilçelerin danışma kurulları bitti. İl danışma kurulda bitti. Bütün ilin fotoğrafını çekmiş olduk Sivrihisar’da sorunumuz nedir, Mahmudiye de sorunumuz nedir, Çifteler’de, Beylikova’da, Sarıcakaya… Bunların tamamını şuanda il örgütümüz bilen tespit eden bir pozisyondadır. Seçim zamanı hangi stratejiyle hareket edeceğimizi bilerek hareket ediyoruz. Şehir merkezinde de öyle sıkıntılı bir pozisyonumuz yok. Biz gerek belediyeler olarak gerekse örgüt olarak mahalle toplantılarımıza başladık, gerek kahvaltılarla gerek ev toplantılarıyla sürdürüyoruz işimizi önümüze bakıyoruz.  Zaten genel anlamıyla bir psikolojik üstünlük muhalefette geçmiş durumda iktidar partileri yapmadıkları işler ile ilgili eziklik içerisinde rahatlıkla sokağa çıkıp gezme şansları olduğunu sanmıyorum. Oturdukları yerde sadece böbürlenerek, sadece kibirlenerek sadece CHP’ye işte İsmet Paşa’ya, Atatürk’e bir şey elde edeceklerini sanıyorlar yanılıyorlar” şeklinde konuştu.
 
ÇARŞIYA İNEN DURUMU GÖRÜR 
Başkan Kurt, “Belediyelerin yapabileceği işleri biz zaten yapıyoruz. Yani niye sosyal yardım efendim aş evinden yemek, giysi desteği yaptığımız hizmetlerden indirimler ötelemeler filan gibi ama esas mesele sizin gazetelerden birinde okudum sanıyorum. Esnaf Odaları Birliği Başkanı şikayetçi öyle bir noktaya gelmiş ki Sayın Ekrem Birsen diyor ki hükümete yeter çünkü artık ayak çarığa sığmıyor bunu örtme şansları yok. Bu pandemi süreci başladığı zaman hükümeti açıkladığı paketleri yere göğe sığdıramayan oda başkanlarını eleştirdiğim zaman bana tepki göstermiştiler, şimdi bugünkü gazetelerde Ekrem Birsen’in diyor ki esnaf bitmiştir. Kredi borçlarını öteleyin öldük bittik bu noktaya gelmiştir. Artık dayanamaz hiç kimse kendi kendimiz kandırmaya gerek yok somut durum çarşıdadır. Çarşıya inen durumu görür tepkileri görür şimdi Kemal Kılıçdaroğlu’na sanayi çarşısında niye tepki olsun yani şöyle diyelim, İsmet Paşa’yı suçluyordu Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, karne oldu açlık oldu yokluk oldu şeker bulamadık vs… sayıyordu. Şimdi karne bile yok çünkü o malı alacak güç yok. Oturduğu yerde herkes başka teraneden çalıyor, çarşıya insinler Yunus Emre Halk Çarşısı’na gitsinler büyük yerleri demiyorum AVM’leri demiyorum. Halkın gittiği yerler. Kahvede 1 çay içiyor 2’inci çayı içemiyor. Hamamyolu’ndan biz biliyoruz. Hamamyolu’nda eğer biz doğru uygulamalar yapmasaydık belki de orada isyan çıkardı. Çay şuanda 4 lira 5 lira olurdu ve insanlar birbirinin yüzüne bakamazdı. Burada görünen tablo çok nettir. Bunlar bu işi beceremedi yönetemedi. Ne aşıyı yönetebildi, ne maskeyi yönetebildi, ne ekonomiyi yönetebildi, ne dış politikayı yönetebildi ama sorarsanız aya yol yapacağız ancak bu yol işte gelenden geçenden para alma meselesi… Deli Dumrul gibi Çanakkale Köprüsü ile ilgili son günlerde yazılanları okuyorsunuz. Mümkün olmayan bir şey bu Kütahya hava alanı ile ilgili yazılanları görüyorsunuz”

250 SAATTE PROFESÖR OLURLAR
Tarımsal Kalkınma Zirvesi hakkında konuşan Başkan Kurt, “Bu zirve 130 belediyenin fiilen katıldığı stant açtığı ve 300’e yakında üretici yada tüketici kooperatifinin yan yana geldiği bir oluşum. Bunu 2 amacı var  bir CHP’li belediyelerini yaptığı işleri birbirine tanıtmak iki CHP’li belediyelerin neler yapabildiğini halka göstermek ve  üçüncüsü de CHP’nin İktidarında tarımla ilgili hangi konularda hangi işleri yapacağının altını çizmek” dedi.  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediyenin standını ziyaret etmesi hakkında konuşan Başkan Kurt,” Arı köydeki arıcılık eğitimini anlattım .Birde bizim arıcılık eğitim ile ilgili kitabımız vardı. Onları verdim. 250 saat teorik ve 3 ayda pratik eğitimden geçirerek arıcı yaptığımızı anlatınca Sayın Genel Başkan 250 saatte profesör olurlar ya dedi. Bende dedim hepsi profesör gibi işte o sıra balı yedirdik” şeklinde konuştu.

HÜKÜMETİN BAŞARILI OLMA ŞANSI YOK 
Başkan Kurt, “Bu şartlar altında vatandaş geçinemezse, vatandaş karnını doyuramazsa bu hükümetin neresinden memnun olacak? Hükümet şunu yapıyor ama bu ekonomik şartlarda, ekonomik şartları unutturmak için ne yapıyor diyanet işleri başkanını sürdü piyasaya o sanki AKP’li politikacıymış gibi bir bakanmış gibi aldı eline kılıcını köy köy geziyor anlatıyor ve Cumhurbaşkanıyla halkı konuşturuyor, Sayın Cumhurbaşkanım bağlılıklarımızı bildiririz. İşte merak etme şimdi artık buda kurtarmıyor, Ayasofya'yı açtı. Bir hafta sürdü bir artısı getirisi yok. Bu hükümeti başarılı olma şansı yok. Biz yanlış yapmayalım hata yapmayalım biz iktidarı kazanırız. Çünkü insanların başka bir çaresi kalmadı.  Millet ittifakı bence doğru işler yapıyor. 6 Parti şuanda Tayyip Erdoğan’a karşı bir araya gelip, Bir anayasal çerçeve içinde uzlaşma yapacaklar ve seçime girecekler dolayısıyla bunu şöyle eleştirmek efendim herkesin derdi Tayyip Erdoğan’a karşı evet şuanda Türkiye’nin bir tane derdi var bu bunun da çözersek erken ya da zamanında olacak seçimde Adalet ve Kalkınma Partisinin hiçbir şansı olmadığını düşünüyorum” dedi.

 ESKİŞEHİR’DE ÇEVRE YOLU SORUNU 
“Çevre yolu çok tartışılıyor nedeni de şu sayın Zihni Çalışkan’ın  çevre yolunda ihtiyaç yok ara yollar yapılmalı demesi siz bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Şimdi biliyorsunuz bu konu Eskişehir’de 20 yıldır tartışılan bir konu şuanda sorun sistemde Eskişehir’de merkezi hükümet yerel yönetimlerle iş birliği içerisinde bir yatırım programı yapmadığı sürece  hangi konuda biz ak dersek onlar kara diyecek belli burada uzlaşma şansımız yok. Şimdi Zihni Bey çevre yolu var ara sokakta ne yapacağız bana şunu biri söylesin. Biz Muttalip Caddesi’ni nasıl genişleteceğiz biz Atatürk caddesi’ni nasıl genişleteceğiz? Odunpazarı’daki tarihi bölgesini nasıl genişleteceğiz? Şunu yapabilir miyiz  samimiyetse merkezi hükümet yetkilileri belediye yetkilileri ile bu planlamayı yapalım  çok kolay çözülür. Odunpazarı tarihi bölgede  UKOME bir karar aldı . Tarihi bölgeyi trafiğe kapattı ne oldu uygulatamadık Trafik polisi seyrediyor biz ceza yazdık mı yasal engel var yazamıyoruz eski hamam eski tas. Zihni beyin yapacağı iş şudur trafik ile ilgili bir şey yapacaksa yapacağı işi doğru olacağını zannediyorsa UKOME’de kararı alacak diyecek ki Sivrihisar Caddesi’nde şöyle gidin madem ara yollar ile ilgili ihtisas çalışması yapıyor, Çifteler Caddesi’nden şöyle gidin efendime şöyleyim Yunus Emre caddesinde şöyle yapın bunu diyecek.  Ve UKOME karar alacak diyecek ki buraya çift sıra park yapılmaz burada park olmaz siz trafiği kapatıyorsunuz bunu da deneti mi trafik şube müdürüne verecek talimatı trafik şube müdürü yapacak Cumhurbaşkanı geldiği zaman nasıl temizleniyor sokaklar öyle temizleyecek ve bunu kararını vermek Yılmaz Hocanın elinde değil. UKOME’de Yılmaz Hocanın bir hükmü kalmadı. Odunpazarı Belediyesinin bir tane temsilcisi var UKOME’de Tepebaşı belediyesinin bir tane temsilcisi var, çoğunluk merkezi idarede onlarda cep telefonlarını alıyorlar önlerine gelen talimata göre parmak kaldırıyorlar. Samimi olacaksak yan yana geleceğiz. Yan yana gelemez isek ki gelemiyoruz. Eskişehir’de en büyük sorun budur.

DEVLET İŞLERİNE KAFA YORMALILAR! 
Kurt, “Bizim Odunpazarı’nda tayini çıkan giden kaymakam bey ile 3,5 yıl çalıştık 3 kere yan yana gelmedik biz nasıl birlikte iş yapacağız. Bürokratlar AKP yöneticisi gibi davranmaktan vazgeçmelidir. Devletin bürokratı olmalıdır. Devletin işlerine kafa yormalıdır. AKP’nin işlerine değil, AKP İl Başkanı çağırınca esas duruşa geçen müdür istemiyorum. AKP İl Başkanı işaret edince ayağı kalkacak önün ilikleyecek bölge müdürü istemiyoruz. AKP İl Başkanı da politika yapacak Milli Eğitime karışmayacak, Tabu Kadastroya karışmayacak, bunlar kendi işini kendi yapacak biz bunu gerçekleştiremediğimiz için, niçin gerçekleştiremiyoruz. Çünkü Ankara daki tek adamın kafası bu Eskişehir’deki ili başkanı da diyor ki bende Eskişehir’in patronuyum diyor.  Öyle olmaz Parti devleti işini Türkiye Cumhuriyeti bırakalı 70 yıl oldu. Ve elinde güç var iken bıraktı. Cumhuriyet Halk Partisi dedi ki bu yanlış böyle olmaz İsmet paşa kendi eliyle teslim etti iktidarı. Ama siz hala İsmet Paşa’ya efendim karne verdi evet 2’nci dünya savaşına sokmadı. 2’nci dünya savaşında milyonlarca insan ölürken Türkiye’de insan ölmedi. Buna Allah Razı Olsun demek var iken suçlayarak burada kendine bir düşman yaratarak yüzde 50’yi konserize etmek kadar yanlış politika yoktur. Aynı şeyi yerel politikacılar yapmamalıdır. Ben gerçekten sevinirim madem Zihni beyin ara sokaklar ile ilgili ciddi projesi var UKOME de alsın kararı uygulasın görelim” dedi.

HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞA HAZIRIM 
Eskişehirlilere seslenen Başkan Kurt, “Eskişehirlilerin bilmesini istiyorum her türlü engellemeye rağmen her türlü olumsuzluğa rağmen biz iş üretiyoruz. İş üretmek için seçildik bunlarla karşılaşacağımızı tahmin ediyorduk biliyorduk. Yani bizi engellemeye çalışmaları bizim işin sıkıntı değil gayet doğal ben şunları biliyorum; Örneğin mahkemeye dava açıyoruz çok haklıyız avukat arkadaşlarımız diyor ki kesin kazanacağız falan filan diyorlar ben diyorum ki acaba hangi gerekçeyle kaybedeceğiz, gerçekten çok önemli gerekçeler buluyorlar çıkıyor dolayısıyla biz bunlara alışığız hazırız. 7 yıldır benim 20 yıldır Tepebaşı’nın 25 yıldır Büyükşehir’in çektiği sıkıntılara rağmen getirdiğimiz durum bellidir. Eskişehir halkına Odunpazarı halkına yararlı somut iş yaparız buna güvenmeye devam etsinler o güveni sağladığımızı biliyorum. Karapınar’da da, Gündoğdu’da da Sanayi Çarşısı’nda da ezilen insanların yanındayım. Ben halkın yanındayım,  yoksulun yanındayım.  Halkın belediye başkanı olmaya çalışıyorum. Halkçı bir partini halkçı belediye başkanı olmaya çalışıyorum gayret ediyorum.  ben onlara hizmet etmek için her türlü fedakarlığa hazırım “ şeklinde konuştu.
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat