alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'deki ağaç kıyımında bir skandal daha!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki ağaç kıyımında bir skandal daha!
A
a

Eskişehir'de Şarhöyük ve Şirintepe Mahallesi'nde bulunan sağlık tesislerinin yeşil alanlarında bulunan onlarca sağlıklı ve genç ağaç dakikalar içinde yok edildi. İl Sağlık Müdürlüğü’nün inşaat alanında kalacak ağaçların kesilmesi ve satılması ile ilgili talepte bulunduğu ortaya çıktı.  Talep ise Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından uygun görüldü

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de Vatandaşların, esnafın ve kamuoyunun tepkisine rağmen devam eden ağaç kıyımı ile ilgili talebin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, yeni sağlık tesisi yatırımı için yapıldığı ortaya çıktı.  Şarhöyük Mahallesi ve Şirintepe Mahallesi'nde bulunan sağlık tesislerinde geçtiğimiz günlerde başlayan ağaç kıyımı dün devam etti. 20, 25 yıllık ve sağlıklı olduğu bilinen ağaçlar dakikalar içinde kesilerek yok edildi.

BİR SAKINCA YOKMUŞ!
İl Sağlık Müdürlüğü’nün inşaat alanında kalacak ağaçların kesilmesi ve satılması ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğüne talepte bulunduğu, talep sonrası Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama Müdürlüğü tarafından bir inceleme yapıldığı ve ağaçların kesilmesinde herhangi bir sakınca olmadığına hükmedilmiş.

TRANSFER EDİLEMEZ MİYDİ?
Doğayı, insan sağlığını, çevre ve iklim değişikliği ile mücadeleyi sürdürmesi gereken 3 kurumun onlarca ağacın kesimi be satışının uygun olduğuna hükmetmesi ve bu yönde karar alması kafaları karıştırırken, Şarhöyük ve Şirintepe Mahallesinde yaşayan vatandaş ve esnaf duruma büyük tepki gösteriyor. Teknolojinin bu kadar geliştiği ve her imkanın olduğu günlerde ağaçların taşınarak bir başka alana transfer edilmesi mümkünken kesilerek satılmasına anlam veremeyen vatandaşlar, “gencecik ağaçlara nasıl kıydınız?” diye soruyor.
 

TEPEBAŞI’NDAN AĞAÇ KESİMİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, Şarhöyük Mahallesi’ndeki bazı ağaçların kesilmesi olayı ile ilgili olarak açıklama yaptı.
Haber Merkezi
Tepebaşı Belediyesi’nden, son günlerde sosyal medya ve bazı basın organlarında yer alan, “Şarhöyük Mahallesi’nde ağaç kesimi” haberlerine ilişkin açıklama yapıldı. Belediye yetkilileri, “Söz konusu alanda yapılan ağaç kesimi ile belediyemizin herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Fotoğraflarda görülen alan İl Sağlık Müdürlüğü’nün sorumluluğundadır. Tepebaşı Belediyesi olarak daima yeşili, doğayı ve ağaçları koruyan bir anlayış ile çalışmaya ve halkımıza da doğa ile iç içe yaşam alanları sunmaya devam ediyoruz” açıklaması yapıldı.

 
Kaynak : Soner Yüksel
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat