alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de zamlar psikolojimizi bozuyor isyanı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de zamlar psikolojimizi bozuyor isyanı!
A
a

1 Ocak 2022 itibariyle doğalgaza, elektriğe, mazota ve daha birçok kaleme gelen zamlara tepki gösteren Eskişehirli vatandaşlar, “Bizim geçinme standartlarımızın üzerinde zam var. Hangi birine yetişeceğiz? Yeme ihtiyacını bile karşılayamıyoruz. Psikolojimizi etkiliyor” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir halkı "zamlar psikolojimizi bozdu" diyor! 1 Ocak 2022 itibariyle doğalgaza yüzde 25, elektriğe ise yüzde 50 zam geldi. Elektrikte 150 kilovatsaatin üzerindeki kullanımlarda ise yüzde 125 zamlandı. Bunlarla birlikte ulaşıma, kullanma suyuna ve mazota da zam geldi. Konuyla ilgili görüşlerini sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, zamların kabul edilebilecek rakamalar olmadığını ifade etti. Zamlar nedeniyle psikolojilerinin de bozulduğunu söyleyen vatandaşlar, faturaları ödemekten ellerine para kalmadığını belirtti.

Ali İhsan Özhan
“Bu zamları kabul etmemiz mümkün değil. Bizim geçinme standartlarımızın üzerinde zam var. Hangi birine yetişeceğiz? Emekliyim ben. Yeme ihtiyacını bile karşılayamıyoruz. Bizi etkileyecek. Her şeyden önce psikolojimizi etkiyor. Yaşam standartlarımızı bozuyor. Seçimlerde halk olarak kendimizi kanıtlayacağız. Artarsa tasarruf yapabiliriz. Artan bir şey yok ki tasarruf edelim.”

Selvi Erdik
“Bu zamlar hepimizi zorlayacak. Kolay değil. Ben yurt dışında yaşıyorum. Orada da zor. Aylıklarımıza zam yapmıyorlar. Burası gibi sıkıntı yaşıyoruz. Ama buraya dönmeyi düşünmüyorum. Sigortam var orada. Emekli olunca da Türkiye’ye döner miyim bilmiyorum. Allah bilir onu. Herkes zorlanıyor. Kimse memnun değil Türkiye’de.”

Melek Rüzgar
“Bu zamlar bizi zorlayacak. Çok kötü oldu. Biz kabul etmiyoruz. Ben doğalgazımı açtıramadım. Elektriğimi de oradan buradan zorla para buldum da açtırdım. Yeni kiracıyım. Bir ay oldu eve gireli. Bu kış nasıl geçecek bilmiyorum. Doğalgazım kapalı, soğukta bekliyorum. Param olunca açtırabilirim ancak.”

İsmini vermek istemiyor
“Çok zor. Zorlanmak söz mü? Allah yardım etsin. Doğalgaz geldi 531 lira. Ben 2 bin lira aylık alıyorum. Bunun elektriği, suyu, kullanma suyu var. 200 lira da elektrik gelir. Ev de kira. Bilmiyorum nasıl geçineceğiz. Nerede tasarruf yapacağız? Hiçbir şey yaptığımız yok. Ekmek bulunca yiyeceğiz diye uğraşıyoruz.”

Ahmet Karakaya
“Haliyle zorlayacak. Zamlar az değil ki. Emekliye bir şey vermediler. İşimiz zor yani. Her şeye zam geldi. Çok zordayız. Ben iyi kötü geçinmeye çalışıyorum. Yetmedi mi çevremden 50 lira, 100 lira alıyorum. Bu yıl acı tatlı geçecek bir şekilde. Biz değil bizi yönetenler bunları düşünmeli. Yalnızım zaten doğru düzgün alışveriş yapmıyorum.”

 
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
Marmara kazim 7 Ocak 2022 16:33

Gezip tozmak bir yana millet artik ekmek bulamayacak dereceye geldi.Halk ekmek bufelerinin onu tiklim tiklim.Hukumeti protesto etmek lazim

0 0 Cevap Yaz
Suat Kaya 7 Ocak 2022 15:30

Bunda moral bozacak ne var? Alt tarafı üç kuruş zam gelmiş. %50 zam alındı...

5 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir