alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de yürek yakan haber: Daha 5 yaşındaydı...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de yürek yakan haber: Daha 5 yaşındaydı...
A
a

Eskişehir’de bir maden ocağının kazı çukurundaki suya düşen 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de bir maden ocağının kazı çukurundaki suya düşen 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.
Edinilen bilgilere göre, Seyitgazi'ye bağlı Karapazar mahallesinde bulunan ve faal olmayan bir maden ocağının içerisindeki kazı çukurunda su birikintisi meydana geldi. Su birikintisine bir kız çocuğunun düştüğü ve suda kaybolduğu ihbarını alan Jandarma ekipleri AFAD ve 112 Acil Servis’in desteğiyle olaya müdahale etti.

Muhtar ve mahalleli küçük kızı sudan çıkarttı
Olay yerine jandarma ekipleri ile birlikte gelen Karapazar Mahalle Muhtarı Mustafa Kemal Biçerer ve mahalle sakinlerinden İbrahim Bakır suya girerek yaklaşık 4 metre derinlikten 5 yaşındaki Sudenaz Böcü’yü çıkardı. Ambulans gelinceye kadar Jandarma ve AFAD personelleri tarafından küçük kıza kalp masajı uygulandı. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, Sudenaz'a dakikalarca müdahale ettikten sonra Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürdü. Burada küçük kızın, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi.
Olayla ilgili jandarma ekiplerinin incelemeleri sürüyor.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Eses 5 Ağustos 2021 03:56

Türkiye’de maden sahası işletme ruhsatı verilirken işletme sonrası maden alınan sahanın yeniden düzenlenmesi için proje düzenlenir. Bu projeye göre sahadaki çukur bölgelerin dolgularının yapılması, sahanın ağaçlandırılması v.b. imalatların işletmeci tarafından yapılması gerekir. Ancak hiçbir işletmeci bu imalatları yapmaz. Maden sahasını delik deşik bırakır gider. Para kazanırken iyidir. Ama yeniden düzenleme kazançlı değil, tam tersine masraflı bir iştir. Buralarda biriken suların oluşturduğu göletler de maalesef böyle can kayıplarına neden olur. Burası Patagonya olduğu için de kimse hesap sormaz.

0 1 Cevap Yaz
Ekptn 4 Ağustos 2021 18:21

Çocuk 5 yaşında değil ,16 yaşında .

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat