alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de yine kapalı gişe...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de yine kapalı gişe...
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Konserleri büyük ilgi görürken Cuma ve Cumartesi günü yapılacak Film Müzikleri Konserlerinin biletleri rekor sürede tükendi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kültür ve Sanat Şehri Eskişehir’de, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın düzenlediği birbirinden özel konserler sanatseverlerin büyük ilgisini çekiyor.
2002 yılında kurulan ve Türkiye’de büyük bir üne kavuşan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası geçtiğimiz yıllarda düzenlediği ve büyük ilgi gören Film Müzikleri Konserlerini bu yıl da sanatseverlerle buluşturuyor.
8 Nisan Cuma günü saat 20.30’da Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde, bu sene orkestra şefliğini Işın Metin’in yaptığı ve yıllardır müzikseverler tarafından büyük ilgi gören Film Müzikleri Konserinin biletleri 1 saat içinde tükenince yoğun talep nedeniyle bir konser daha eklendi.
Yine Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde 9 Nisan Cumartesi günü saat 20.30’da gerçekleşecek olan Film Müzikleri Konserinin ikincisinin biletleri kısa sürede tükenirken, 1200 kişilik salonda tek bir boş koltuk kalmadı.
Gerek Eskişehir, gerekse bölge illeri olan Bilecik, Kütahya, Bursa gibi kentlerden de sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği konserlere İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere birçok kentten de sanatsever katılım sağlıyor. 

 
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
Eses 8 Nisan 2022 03:22

Şehrimizde tiyatro, klasik müzik v.s. sanatsal faaliyetlere olan ilgi ortada. Etkinliklerin biletleri günler öncesinden tükeniyor. Şehir tiyatroları çok iyi. Ancak Belediyemizden ricamız kalıcı olarak opera kurulması. Zaten Anadolu Üniversitesi bünyesinde eğitimi de veriliyor. Gönül isterdi ki devletimiz de Devlet Tiyatroları, Devlet Opera ve Balesi nin ilgili birimlerini kentimiz kursun.

2 0 Cevap Yaz
Serdar 8 Nisan 2022 00:13

Keşke kendi öz miziğimizede bu kadar değer verip, Türk Sanat müziğimize, Türk halk miziğimizede bu kadar para ayırabilseydik.

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir