alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de yabancılar ne kadar konut aldı?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de yabancılar ne kadar konut aldı?
A
a

Eskişehir CHP Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü’nün Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Arap ülkeleri uyruğuna tabi vatandaşların Eskişehir’den edindiği arazi ve konutların miktarı ile ilgili verdiği yazılı soru önergesine cevap geldi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir ekonomi haberleri

Bakanlıktan gelen cevapta 52 adedi ana taşınmaz, 850 adedi konut olmak üzere 902 adet taşınmazın satış yolu ile yabancı uyruklular tarafından satın alındığını söyleyen Süllü “Arap uyruklu kişilere satılan arazilerde ilk sırayı 278.671 metrekare ile Filistin, 129.559 metrekare ile Irak alırken Katarlılar 65.005 metrekare ile Çifteler ilçesinden tarım vasfına sahip arazi satın aldığı belirtilmekte.” dedi. Konut miktarlarına da dikkat çeken CHP Eskişehir Milletvekili, Eskişehir’de en çok konutun Iraklılar tarafından alınmış durumda olduğunu, 567 olan bu rakamı İranlıların aldığı 50, Afganlıların aldığı 32 konutun takip ettiğini söyledi.

“Çeşitli kültürleri ve bu kültürlerin bir arada huzur içinde yaşadığı Eskişehir’imizde hem bu huzurun hem de rant odaklı arazi satışları ile şehrin dokusunun bozulmaması için şehrimizin geleceği ile ilgili tasarruflardan, Eskişehirlilerin haberdar olması gerekiyor.” diyen Süllü Bakanlıktan gelen verileri bu sorumluluk ve kaygı içinde Eskişehir kamuoyu ile paylaştığını sözlerin ekledi.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
vahvah 12 Haziran 2020 09:34

liste de suriyeliler yok olsaydı zenginleri olurdu demek ki fakir suriyeliler eskişehir de yunanın yapmış olduğu zulmü görmüş sizin mantığınızla

0 0 Cevap Yaz
Çifteler li 11 Haziran 2020 20:39

Suriyeli , irakli , afganli istemiyorhz.....

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat