alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Eskişehir'de Volkan Konak konseri ile açılacak!

Videoyu Aç Eskişehir'de Volkan Konak konseri ile açılacak!
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, Cumhuriyet’in ilanının 95’inci yılında Cumhuriyet şehri Eskişehir’e ve Cumhuriyet ruhuna yakışır bir parkı hizmete kazandırıyor. Bu güzel park Volkan Konak konseri ile açılacak.

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, Cumhuriyet’in ilanının 95’inci yılında Cumhuriyet şehri Eskişehir’e ve Cumhuriyet ruhuna yakışır bir parkı hizmete kazandırıyor. Aylardır yapımı devam eden Cumhuriyet Parkı, 28 Ekim Pazar günü bir dizi etkinlik ve ünlü sanatçı Volkan Konak konseri ile açılacak. 

4,5 Yıllık görev sürecinde Odunpazarı’na görülmemiş oranda yeşil alan kazandıran Başkan Kazım Kurt’un talimatıyla Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Gökmeydan Mahallesi’ne yeni bir park yaptı.  Cumhuriyet Parkı adı verilen bu yeni park, 16 bin metre kara alana sahip. Çalışmaları son sürat devam eden Cumhuriyet Parkı’nda ünlü Heykeltıraş Metin Yurdanur’un tarafından yapılan Cumhuriyet Anıtı, müzik animasyonlu gösteri havuzu, oyun alanları, spor alanı, koşu yolu, oturma alanları, amfi ve çay bahçesi yer alıyor. 

28 Ekim 2018 Pazar Günü bir dizi etkinlik ile açılışı yapılacak olan Cumhuriyet Parkı’nda ünlü sanatçı Volkan Konak da sevilen ezgileri ile Eskişehirliler halkıyla bulaşacak. 28 Ekim Pazar Günü saat 16:00’da başlayan etkinlikler park ve anıt açılışı ile devam edecek. Çeşitli dans gösterilerinin yanı sıra animasyonlu havuz aktivitesinin ardından saat 20.00’de ünlü sanatçı Volkan Konak Eskişehirliler ile bir araya gelerek ezgileriyle Cumhuriyet coşkusuna yakışır bir akşam yaşatacak.  

“CUMHURİYET’İMİZİN 95’İNCİ YILI KUTLU OLSUN”

Cumhuriyet şehri Eskişehir’e yakışır bir park kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt,  Odunpazarı’nın parkları ve yeşil alanları ile ünlü bir kent olması için 4,5 yılda çok çaba harcadıklarını belirtti. Odunpazarı bölgesine sayısız park kazandırdıklarını kaydeden Başkan Kurt, “Ancak Cumhuriyet Parkı’nın apayrı bir yeri var, Metin Yurdanur tarafından yapılan anıt ile birlikte parkımız daha da anlam kazandı. 28 Ekim Pazar Günü de Cumhuriyet’imize yakışır bir şekilde hem parkımızı açacağız hem de Cumhuriyetimizin 95’inci yılını coşkuyla kutlayacağımız bir gün geçireceğiz. Bu vesile ile tüm Eskişehir’lileri park açılışı ve Cumhuriyet kutlamalarımıza davet ediyorum” dedi. 
1000
icon
İbrahim 23 Ekim 2018 22:04

Park güzel olmus ellerine saglik ama ileriye dönük yapilsaymis daha güzel olurmus altı otopark olmalıydı bence

0 0 Cevap Yaz
eses 23 Ekim 2018 18:17

suyun üzerine tam ortadan bir köprü yapsan tam süper olacak. bir de boru gibi bir şey geçiyor suyun üzerinden, çocuklar üzerinde oynuyor, kaza yaşanmadan onu da kaldırıverin.

0 1 Cevap Yaz
ESES 23 Ekim 2018 16:38

Harika bir park teşekkürler başkan

3 11 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat