alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de velilerde koronavirüs tedirginliği!

Videoyu Aç Eskişehir'de velilerde koronavirüs tedirginliği!
A
a

Eskişehir ve Türkiye'de okulların 31 Ağustos'ta açılacak olması velileri tedirgin ediyor

Eskişehir ve Türkiye'de okulların 31 Ağustos'ta açılacak olması velileri tedirgin ediyor. Çocuklarının derslerinden geri kalmasını istemediklerini söyleyen Mehtap Alphan, “Erken ama uzaktan derslerle de çocukları konsantre edemiyorsunuz. Yetişkinler bile önlemşere uymuyor çocuklar hiç uymaz” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların 31 Ağustos tarihinde açılacağı duyuruldu. Konuyla ilgili Eskişehirli vatandaşların ise kafasında soru işaretleri var. Çocukların uzaktan eğitimden verim alamadığını söyleyen veliler derslerinden geri kalma kaygısı yaşadıklarını fakat okulların açılması durumunda çocukların hijyen kurallarına uyamayacaklarını söyledi.

MEHTAP ALPHAN
“Biraz erken olabilir ama çocukların eğitimden uzak kalması da normal değil. Açılmazsa çocuklar derslerinden geri kalıyor, açıldığı zamanda hastalık şu an çok gerilemiş durumda değil. Evet, erken ama uzaktan derslerle de çocukları konsantre edemiyorsunuz. Önlemler de ne kadar alınırsa alınsın çocuklar bunları ne kadar uygular? Yetişkinler bile uymuyor çocuklar hiç uymaz. Uzaktan eğitimde sınavlarla daha fazla disiplinli olunmalı.”

ALAATTİN KAYMAZ
“Hükümet belirlemiş doğru zamanı biz ne desek nafile. Hükümetin aldığı kadarlar doğrudur. İyi olacağı inancındayım. Önlemler alınabilir. Her şeyi başarmışız bunu da başarırız. Çocuklar da bazı şeyleri öğrendi kurallara uyarlar bence. Önce büyükler kurallara uymalı. Dolmuşlar çok kalabalık. Hijyen kurallarına büyükler uyarsa çocuklar da uyar. Doğru örnek olmalıyız çocuklara. Ben çocuklara büyüklerden daha çok güveniyorum.”

EMEL KIRGIN
“Bayramdan sonra vakalar artacak deniyor. Biraz daha ertelenebilir. Sosyal mesafe önemli. Ama çocuklar bunu yapabilir mi bilmiyorum. Büyükler uyar da küçük çocuklar uyamayabilir. İlkokul, ortaokul biraz sıkıntı olabilir. Küçükler uyamaz. Büyükler de teneffüslerde, kantinlerde kurallara uyamaz gibi geliyor. Açılırsa çocuğumuzu göndereceğiz. Derslerinden geri kalsın istemiyoruz. Uzaktan eğitimden hiçbir fayda olmadı. Bire bir okuldan eğitim alması çok daha iyi.”

TURHAN TOPÇU
“Kurallara kimse uymuyor. Sadece bayramda değil normal günlerde ben dahil kimse kurallara uymuyor. Okullar açılacaksa tedbirler alınmalı. Anaokulu ve birinci sınıftaki çocuklar problem. Ufak çocuklar için ben uygun görmüyorum. çocuklar hijyen kurallarına uyamaz, riskli bence. Önce biz büyükler dikkat etmeliyiz. Hiç önlem alınmıyor. Bakın sahiller hala iç içe. Her yer kalabalık. Okullar açılırsa vaka sayıları da artabilir.”

 
Kaynak : MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman masaustu reklami
1000
icon
Çifteler li 13 Ağustos 2020 12:03

Bu senede uzaktan egitim.ozel okul idarecileri acilsin diyor onlarin derdi para.bi acip bi kapayakim derseniz o hic olmaz.saglik bu.okullar acilsin tam bi curcuna.unvsitelerde acilmasin bu sene boyle.egitim den ger i kalinacakmis saglik daha onemli

0 0 Cevap Yaz
Hakan 6 Ağustos 2020 16:41

Korona virüs tehtidi devam ederken 31 ağustos da okulların açılması çok erken buluyorum. Çocuğumu okullar 31 ağustos da açılsa bile okula göndermem. Çocuklarımızın sağlığı eğitimden daha önemlidir.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat