alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de veliler isyanda!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de veliler isyanda!
A
a

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü içinde bulunan Mustafa Kemal İlkokulu ve Ortaokulu’nun ortaöğretim bölümünün kapatılacağını öğrenen veliler valilik meydanında toplandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çoğunlukla Anadolu üniversitesi personeli olan velilerin öğrencilerinin eğitim gördüğü Mustafa Kemal İlkokulu ve ortaokulunun kapatılmasına karar verildiği öğrenildi. Mevcut binadaki sınıf sayılarının hem ilkokul hem de ortaokul öğrencilerinin eğitim alma konusunda yetersiz olduğu ve öğrenci sayısının artmasıyla beraber yetersiz kaldığı için kapatılmasına karar verildiği ifade edildi. Valilik toplanan veliler Vali Erol Ayyıldız ile taleplerini ilettikleri görüşmenin ardından açıklamada bulundu. Mağdur olan velilerden Mehmet Bulut, “Öğrenci sayılarının gittikçe artmasıyla beraber sınıf sayılarının yetersiz kaldığı ve ortaöğretimin kapatılmasının planlandığı söylendi bizlere. Bizde Vali Bey ile görüştük ve talebimizi ilettik. Bu okulla ilgili Milli eğitim ve Rektörlükle beraber çalışmalar yapılmış. Sınıf mevcutlarının çok yoğun olduğu bundan dolayı okul kısmının kapatılmasına dair bir yazı yazmış. Bizde veliler olarak bu bilgiyi alınca burada buluştuk. Okullara da kayıtlar başladı ve çocuklarımızın boşta kalmasını istemiyoruz. Vali beyimizin bize yardımcı olmasını ve mağduriyetimizi gidermesini bekliyoruz” dedi.

REKTÖRE ÇAĞRI YAPTILAR!
 Vali Erol Ayyıldız’ın Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü yerleşkesinde bulunan okul için Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’dan boş bir arsa vermesini talep ettiğini söyleyen Mehmet Bulut, “Burada tek bir sorunumuz kaldı. Rektörümüz Fuat Erdal ile görüşeceğiz. Rektör bey Valiliğe veya Milli Eğitime bir arsa sunarsa oradan bir okul yapılacak be böyle bir okulun kapatılması söz konusu olmayacak. Tek isteğimiz hem bizim hem de çocuklarımızın mağduriyetinin giderilmesi adına sayın rektörümüzden kampüs alanında müsait boş arsalardan birini verip iki üç katlı bir ortaokulun yapılması ”dedi.
1000
icon
Baran 30 Temmuz 2022 10:15

Öğrenci sayısı yetersiz diyor. Bunlar tam tersini! Demek ki birileri yalan söylüyor.

0 0 Cevap Yaz
Vatandaş 29 Temmuz 2022 14:48

Yolun karşısında 100metre ilerde okul var abartılacak bir konu değil

4 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat