alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de vatandaşın motosiklet isyanı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de vatandaşın motosiklet isyanı!
A
a

Yasakları çiğneyerek yaya yolunu kullanan motosiklet sürücüleri, Eskişehir halkı için tehlike oluştururken, bugün yaşanan bir olayda çarpılmaktan son anda kurtulan bir vatandaş bu duruma isyan etti

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yasakları çiğneyerek yaya yolunu kullanan motosiklet sürücüleri, Eskişehir halkı için tehlike oluştururken, bugün yaşanan bir olayda çarpılmaktan son anda kurtulan bir vatandaş bu duruma isyan etti.
Eskişehir’in en işlek yaya yollarından olan ve sadece tramvayların geçtiği İki Eylül Caddesi’nde motosiklet sürücülerinin vatandaşların arasında süratli ilerlemesi tehlike saçıyor. 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 66'ncı maddesi gereği bisiklet ve motosikletlerin yayaların kullanmasına ayrılmış yerlerde sürülmesi yasak. Bu kurala uymayanlar hakkında, ilgili kanun gereği 154 TL para cezası kesilmesine rağmen sürücüler yine de yaya yolunu kullanıyor. Motosiklet, scooter ve üç tekerlekli yük ve eşya taşıyıcı araçların kuralsız kullanımının trafik ve yaya güvenliğinde oluşturduğu tehdit vatandaşları tedirgin ediyor.

Çarpılmaktan son anda kurtuldu
Bugün öğlen saatlerinde İki Eylül Caddesi’nden yaya olarak ilerleyen İsa Kaya isimli vatandaş, arkasından hızla gelen motosikletin, önünden çekilmesi için kendisine korna çalması üzerine çileden çıktı. Çarpılmaktan son anda kurtulan Kaya, yol kenarında bekleyen zabıtayı çağırarak olayı anlattı. Gerilen ortamı sakinleştiren zabıta motosiklet sürücüsünü olay yerinden uzaklaştırdı.

“Ben nereden gideceğim, havadan mı?”
Yaya yolunu kullanan motosikletlere tepkisini gösteren Kaya, “Bu kaldırımdan motosikletler ve elektrikli bisikletler gidemez. Arkana geliyor ve tam böyle bir metre kalmadan kornaya basıyor. Niye basıyor yani. Tepki verdiğin zaman ‘nereden gideceğim diyor’, peki ben nereden gideceğim. Havadan mı gideceğim. Bunların çaresi neyse yapılsın. Zabıta mı bakıyor, emniyet mi bakıyor, kim bakacaksa baksın. Mevzu bu yani.”

 
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
Müslüm 17 Aralık 2021 01:07

Moto kurye terörü bisiklet terörü kaldırıma park edilen araç terörü kaldırım işgali yapan esnaf terörü bıktık artık bu ne böyle. Bu şehrin Bi amiri yokmu Yetkilisi yokmu.

0 3 Cevap Yaz
Vatandaş

Belediyeler bu işler den para almasa kaldırımlar boş olurdu

0 0
Serap 16 Aralık 2021 22:51

Yaya yolu bir yana hep kaldırımdan gidiyorlar. Hem de hızla! Polis görmüyor mu?

0 2 Cevap Yaz
Vatandaş 16 Aralık 2021 14:50

Cezası az yüksek olsa sonuç alınır

0 12 Cevap Yaz
Mühendis bey

Denetlemelerin düzenli yapılması gerek, yılda bir kere denetim yapmakla olmaz.

0 0
Vatandaş

Yenibağlar'ın ara sokaklarında kaldırımda bulunmuyor. Cafe masalarının işgali nedeniyle yolda yürüyoruz. Yolu olmayan bi şehir burası. Sağolsunlar, kelle koltukta yaşıyoruz.

0 2
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir