alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2
Fashion Eskişehir masaüstü

Eskişehir’de vatandaş dertli: Her şey zamlandı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir’de vatandaş dertli: Her şey zamlandı!
A
a

Hayat pahalılığı ile ilgili konuşan Eskişehirli vatandaşlar, geçinmekte zorlandıklarını söyledi. Fiyatların çok yüksek olduğunu ve acilen müdahale edilmesi gerektiğini belirten Netice Karakaya, “Gücümüz hiçbir yere yetmiyor. Her şeye zam. Zenginler yaşıyor, fakirler eziliyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de '2021 Unesco Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması' programında konuştu. Programda konuşan ve hayat pahalılığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayat pahalılığı konusundaki sıkıntıyı biliyoruz. En kısa sürede enflasyonu da kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz" dedi. Konuyla ilgili düşüncelerini sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar ise, marketlerdeki fiyatlara müdahale edilmesi gerektiğini söyleyerek, geçinmekte zorlandıklarını belirtti.

Abdullah Kazım Düzcan
“Şükürsüzlük de var. Ama gerçekler de var. Hükümet artan fiyatlarla ilgili gerekli düzenlemeleri yaptı. Fiyatlarla ilgili istismarda bulunanlara yönelik gerekli önlemler alındığını düşünüyorum.”

Gürkan Elbahan
“Ekonomik vaziyet ortada. İşlerin çok iyi gittiğini söylemek hayalperestlik olur. Ama dünya çapında sıkıntı var Covid’ten kaynaklı. Covid ezberleri bozdu. Türkiye de etkilendi. Kimisi de fırsatçılık yapıyor.”

Muammer İşçi
“Fiyatlar çok yüksek. Eskiden bakkalımız vardı. Marketler kafasına göre fiyat belirliyor. Çok zor. Gerekli önlem de alınmıyor. Denetimler zayıf. Sıkı denetim yapılması lazım.”

Muharrem Özer
“Fiyatlar bizi etkiliyor. Geçinmek çok zor. Umarım gerekeni yaparlar. Okul masrafları, market masrafları olsun çok pahalı. Bugün aldığımız rakamlar yarını tutmuyor. Umarım müdahale edilir.”

Netice Karakaya
“Fiyatlar çok yüksek. Yetiremiyoruz. Gücümüz hiçbir yere yetmiyor. Her şeye zam. Zenginler yaşıyor, fakirler eziliyor. Fakirler ne yiyecek, nasıl yaşayacak? Buna çözüm getirilsin. Uygun ev bulamıyoruz.”

Zeynep Örsel
“Hayat çok aşırı pahalı. Bir ay önce beş lira aldığımız bir ürünü şu anda 15 liraya alıyoruz. Neye göre yazıyorlar bunu? Ben işsizim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Seçimlerde göstereceğiz gerçekleri.”
Ariman web reklam 2
1000
icon
Cengiz Özen 18 Eylül 2021 13:22

Valla çoğu şey pahalı ama çoğu vatandaşta memnun yalan mı ? Memnun olmayan zaten sandık sandık diye kendini avutuyor. Avutuyor çünkü gerçekten muhalefet partilerinin kazanma ve yönetme gibi bir derdi yok, en iyisi dedikleri aday bile adam gazandı yav gardaşım bin kere söyledik şizofrenler diye hem seçimi çocuk oyuncağı sandı hemde seçmene hakaret etti. Göstermelik adaylar sizi bu pahalılıktan kurtaramayacak maalesef. Ben hükümetin değişmesini isteyenlerdenim fakat bu kadar çok parti, aday ve böyle muhalefet varken seçimlerde akp hiç kaybetmez

1 4 Cevap Yaz
Yener 18 Eylül 2021 12:47

Piyasayı zaten denetleyen yok, koca yaz geçti 15 liradan aşağı kayısı, 12 liradan aşağı şeftali bile yiyemedik. Karpuz kavun hayal oldu resmen.. Herseyin bahanesi hazır, niye pahalı; DOLAR AĞĞĞBİYCİİİM. niye pahalı diyorsun; EURO AĞĞĞBİYCİİİM bak bunu diyen az biraz haklı mesela niye mi ? Anlatayım kısaca; Malum kur cok arttı, bunu firsat bilen gıda meyve, sebze üreticileri önce iç piyasayı doyurmak yerine, malın iyisini dış piyasanın aylar önceden verdiği siparişe göre hazırlayıp iç piyasaya vermeden hoooop yurtdışına satıyor. Kat kat kazanıyor. Bununda maliyeti olduğu için üretici ihracat maliyetini iç piyasaya olduğu gibi yansıtıyor. Sonuç ise çürük çarıklar, ikinci kalite olan mallarda bize 15-20 lira olaraktan satılıyor

2 4 Cevap Yaz
Sadi 18 Eylül 2021 12:20

çoğunluk bu durumu bile bile hala destekliyor. Yapacak bişey yok kimse ağlamasn

2 5 Cevap Yaz
Ali Kırgız 18 Eylül 2021 12:18

Ekonomi çohhh eyi yegenimmm.. petrolümüz gasımızda var. Dıj güjler bize saldiriyi

1 5 Cevap Yaz
Hayat Pahalı 18 Eylül 2021 11:14

Daha önce beşe aldığını bugün onbeşe alıyormuş. Ama maaş beşti 45 oldu. Ağlama boşuna

5 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat