alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de vakalar katlandı, yasaklar peş peşe geldi! Valilik'ten yeni duyuru

Videoyu Aç Eskişehir'de vakalar katlandı, yasaklar peş peşe geldi! Valilik'ten yeni duyuru
A
a

Eskişehir'de koronavirüs vaka sayılarının son bir hafta içerisinde ikiye katlanmasının ardından yasaklar peş peşe geldi. Eskişehir Valiliği alınan yeni kararı duyurdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sağlık Bakanlığı, 20-26 Mart arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Buna göre, Eskişehir’de vaka sayılarının ikiye katlandığı görülüyor. Eskişehir’de her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısı 235,25 olarak açıklandı. Bu orana göre Eskişehir’de 2090 civarında vaka bulunuyor.

Eskişehir çok riskli iller arasında yer aldığından dolayı Mart ayı başında başlayan normalleşme süreci yerini yeni yasaklara bıraktı. Eskişehir Valiliği yaptığı son duyuruda "nikah şeklindeki düğün merasimleri dışındaki sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, gelin alıcı, söz ve nişan gibi vatandaşların kalabalık şekilde bir araya geldikleri etkinliklerin yapılmasının yasak olduğunu açıkladı. Bu hafta sonu (3-4 Nisan 2021) uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Cumartesi ve Pazar günleri için daha önceden tarih almış nikah veya nikah merasimi şeklindeki düğünlere katılacaklar (katılımcı sınırlamasına uygun olmak kaydıyla) için muafiyet uygulanacak.
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat