alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de üniversitede yemek krizi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de üniversitede yemek krizi
A
a

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nde yeni yapılan yemekhanede dün öğle vakti yemek krizi yaşandı. Onlarca üniversite personeli ve öğrenci bir saate yakın sıcağın altında yemeğin servis edilmesini bekledi. Yemeğin gecikmesi alkışlarla ve ıslıklarla protesto edildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Anadolu Üniversitesi ve personel dün öğle saatlerinde yemek yemek için yemekhanenin yolunu tuttu. Yemek alabilmek için sıraya giren personel ve öğrenciler,  görevlilerin “Yemek bitti gelecek” uyarısıyla karşılaştı. Ancak yemek yiyen hiç kimsenin olmadığı, yemeğin neden dağıtılmadığı kafaları karıştırdı…

KUYRUKTA BEKLEDİLER
Yemek dağıtılmaması nedeniyle onlarca kişi sıcağın altında yaklaşık 1 saat kuyrukta bekledi... “Yemekhanede grev var” iddiası ve söylemlerinin yayılmasıyla sıra bekleyen personel ve öğrenciler yaşanan bekleyişi alkışlarla protesto ederek yetkilileri göreve çağırdı…  Yaklaşık 1 saat sonra yemek dağıtımının başlamasıyla gerginlik yemekhaneyi terk etti.
Kaynak : Kaan Özcan
1000
icon
Osman 19 Temmuz 2022 15:06

Eski yemekhaneye ne olmus?

0 5 Cevap Yaz
İsmail Alper 19 Temmuz 2022 15:02

Bu olaylar zaten 1 sene içerisinde sürekli yaşandığı için artık şaşırtmıyor. Dahası ESTÜ ve Anadolu Üniversitesi arasındaki protokol sona erdiği için şuan bir ESTÜ öğrencisi olarak Anadolu Üniversitesi'nin yemekhanesini kullanamıyoruz. Rezervasyon yapmamıza izin verilmiyor. ESTÜ' nün kendi yemekhanesi yok Anadolu'ya muhtaç ancak 18.07.2022 itibariyle yemekhaneleri ayırmış durumdalar. Lütfen bu olayı kamuoyuna taşıyın ESTÜ öğrencileri olarak mağduruz.

3 10 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat