alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de ulaşımda yeni düzenleme! Sefer sayıları...

Videoyu Aç Eskişehir'de ulaşımda yeni düzenleme! Sefer sayıları...
A
a

Eskişehir'de kent içi ulaşımın önemli bir parçası olan ESTRAM, Opera ve Otogar hatlarındaki çalışmaların tamamlanması ve kış sefer tarifesine geçilmesiyle birlikte tüm hatlarda sefer sayılarını artırarak hizmet vermeye başladı.

Eskişehir haberleri

Her gün binlerce Eskişehirlinin tercih ettiği ESTRAM'da kış tarifesine geçilmesiyle birlikte sefer sayıları arttı. Ayrıca Opera ve Otogar hattındaki çalışmaların da tamamlanmasıyla Eskişehirliler, kapalı hatları da kullanmaya başladı. Tramvaylar ile ilgili şikayetlerin yeni hatların açılması ve kış tarifesine geçilmesiyle en aza indiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Kumlubel ve 75. Yıl Mahallesi'ndeki yeni hatlarda da çalışmalarda sona gelindiğini ifade etti.

Yıldız-Opera arasında yapılan tek hat işletiminin, hattın Kumlubel ve Otogar'a uzatılmasının ardından gerek emniyet gerekse sefer sıklığı açısından olumsuz etkileri olacağı için Gazi Yakup Satar Caddesine Çarşı yönü gidiş hattı yapılarak çift hat işletimine geçildiğini ifade eden ESTRAM yetkilileri, bu nedenle Yıldız (Çarşı yönü) ve Mamure (Çarşı yönü) duraklarını kullanan yolcuların Gazi Yakup Satar Caddesindeki yeni yapılan Opera ve Yıldız duraklarını kullanmaları gerektiğini belirttiler.

Tramvay seferlerinin başlamasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Kırım Caddesi ve Gazi Yakup Satar Caddesi sakinleri ise çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiler.
 
Arıman masaustu reklami
1000
icon
Kumlubel 8 Eylül 2020 22:17

Kumlubel hattı ne oldu?Bir dahaki seçimlerde mi açılacak?Kusura bakmasınlar da belediye bu tramvay hattı ve kalabak su işinde çuvalladı..

0 0 Cevap Yaz
Mustafa 7 Eylül 2020 16:18

TUNALI HATTI NE ZAMAN AÇILACAK 2 YIL OLDU HALA AÇILMADI ÇOK YAVAŞ ,KIŞA KADAR AÇILSIN ARTIK

2 7 Cevap Yaz
Yetmez 7 Eylül 2020 15:33

Genelleme yapmıyorum ama çoğu vatandaş inatla ilk gelen tramvaya binmekte ısrar ettiği ve ikinci tramvayın boş gitmesine sebep olduğu sürece 2 dakikada 1 tramvay gelse yine kâr etmez, yine kâr etmez. Sonuçta tramvaylara ek sefer istemeye, tartışmalara devam edilir

4 6 Cevap Yaz
Adnan 7 Eylül 2020 15:17

"Tramvay seferlerinin başlamasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Kırım Caddesi ve Gazi Yakup Satar Caddesi sakinleri ise çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiler." Mİ ACABA

3 12 Cevap Yaz
Niye etmesin ?

Dükkanların evlerin değerleri o muhitte arttı bile, evini bin liraya kiraya verecekmiş bin beşyüz liraya kiralar bundan sonra fena mı ? Satarken veya kiralarken tramvaya 5 dakika bile değil, ulaşım ayağınızın altında diyerek satsa hakkıdır. Rant kardeş rant, sen anlayamazsın. Bölgedeki rantı arttırdılar kardeş. Sende kafandaki acabalarla boğuş

7 4
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat