alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de ücretsiz yemek skandala dönüştü

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de ücretsiz yemek skandala dönüştü
A
a

Eskişehir'de Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen okul öncesinde ücretsiz yemek projesi için velilerden para istendiğini öne sürdü.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de ücretsiz yemek için para isteniyor iddiası ortalığı karıştırdı! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul öncesi öğrencileri için başlatılacak olan ücretsiz yemek uygulamasıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, öğrenci velilerinden yemek ücreti istenildiğini öne sürdü. Süreçle ilgili konuşan Faik Alkan,” Uzun zamandır Eskişehir'de de bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyon çalışmalarına başlayarak sürece dahil olmuştur. Sayın Müdürümüz Pervin Töre de basın üzerinden açıklamalarda bulunarak, kampanyayı Eskişehir kamuoyuna anlatmıştır. Buna göre, Eskişehir’de bağımsız anaokullarında eğitim gören 5 bin 401, anasınıflarında eğitim gören 6 bin 682 olmak üzere toplamda 12 bin 83 öğrencinin okul öncesinde ücretsiz yemek uygulamasından yararlandırılması planlanmaktadır. Hatta menüler bile hazırlanmış durumdadır” dedi. 
Eskişehir Ücretsiz yemek 02 02 2023

600 LİRA ZORUNLU BAĞIŞ
Velilere mesaj atıldığını ve aşçılar için 600 TL zorunlu bağış istendiğini iddia eden Alkan, “Altyapısı olmayan, şeklen yapılan ve algı oluşturmak için müdahil olunan işin sonucu ne olabilirdi ki? Velilerden para istemek tabii ki. O da oldu. Müstakil anaokulu aile birliktelikleri velilere mesaj atarak aşçı ve yardımcıları için 600 lira zorunlu bağış istemeye başladılar. Bir de duygusal sömürü ile ya soğuk simit, sandviç ya da sıcak yemek ikilemi ile velilerden acil 1 gün içinde karar vermeleri, bugün de bildirmelerini, mesaj aralarına sıkıştırmışlardır. Bu şark kurnazlığıdır. Hiç bir veli soğuk sandviçi tercih etmez. Yemesinden içmesinden keser o parayı çocuğu için yatırır. Nitekim bize ulaşan velilerde aynısını yapıyor. Eğitim Sen olarak soruyoruz: Hani ücretsiz yemek  olacaktı? Bu mesajlardaki meblağ da ne oluyor?” şeklinde konuştu.

 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Türkçesi bile bi garip. 2 Şubat 2023 18:34

Ülkede iq seviyesi gitgide düşüyor. Liyakat zaten yok.

0 0 Cevap Yaz
Tatar 2 Şubat 2023 13:33

5 li çeteden alsınlar.

2 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat