alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de tramvayda maske kavgası!

Videoyu Aç Eskişehir'de tramvayda maske kavgası!
A
a

Eskişehir'de dün sabah saatlerinde SSK - Şehir Hastanesi hattında çalışan tramvayda maske gerginliği yaşandı

Eskişehir haberi: Dün sabah saatlerinde SSK - Şehir Hastanesi hattında çalışan tramvayda maske gerginliği yaşandı. Maskesiz tramvaya binen kişiye vatandaşlar tepki gösterdi.

Tramvaya Çarşı durağından binen gençte maske olmadığı görülünce bazı yolcular uyarıda bulundu. Bir yolcu "Eskişehir'de maske takma zorunluluğu var, cezası 3150 TL" diye seslendi. Maskesiz yolcu hiçbir uyarıyı dikkate almayınca bazı yolcular üzerine yürüdü. Araya giren diğer yolcular kavgayı engellerken, maske takmamak için direnen yolcu da maskesini taktı. İstikbal Gazetesinin haberine göre bu gerginlikle yolculuk devam ederken bazı yolcular aynı tramvayda maskesini çenesine indiren başka bir yolcuya daha müdahale etti. Maskesi çenesinde yolculuk eden kişi tepkilerle baş edemeyince ilk durakta tramvaydan inmeyi tercih etti. Bu gergin ortama duraktaki güvenlik de dahil oldu. Güvenlik görevlisi tramvaydaki yolcu sayısına ve yerleşmesine bakarak "bu tramvayda sosyal mesafe kaybolmuş, yeni binenler inin gelecek olana binin" uyarısında bulundu. Uyarı karşılık buldu ve çok sayıda yolcu tramvaydan indi.

 

Arıman masaustu reklami
1000
icon
Çifteler li 10 Ağustos 2020 00:36

Maske takmak , mesafeye uymak , hijyene uymak vatanseverliktir. Kurallara uyalimmm,zi...diligin alemi yok..

0 5 Cevap Yaz
Yanık 9 Ağustos 2020 16:30

Herkesçe örnek gösterilen şehrimize böyle haberler yakışmıyor

2 5 Cevap Yaz
Mahmut

Bu şehir mi örnek ? Suyu çamur toprağı kurak, insanı kırsal...

11 2
Toplum bilimci 9 Ağustos 2020 14:26

Bu tarz adamları zamanında popüler kılan da maalesef yine halkın kendisidir. Ve dizilere de bakın. Bu tarz insanlar; kurala uymayıp, kendinden başka kimseyi düşünmeyen kişiler "Özgüvenli" olarak lanse edilmekte. Bu tipler her daim saygı görmekte medyada. Toplum için kaygı taşıyan başkalarını düşünen sıradan insanlar ise "Ezik" olarak gösterilmekte. Bu durumdaki en büyük suç toplumun kendisindedir.

0 14 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat