alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de tramvayda güzel sürpriz

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de tramvayda güzel sürpriz
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Estram ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin birlikte düzenlediği sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrenciler tramvayda kitap okuma etkinliği gerçekleştirerek yolculara kitap dağıttılar.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Estram ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin birlikte düzenlediği sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrenciler tramvayda kitap okuma etkinliği gerçekleştirerek yolculara kitap dağıttılar.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları, okullar ve kurumlarla sosyal sorumluluk projelerine imza atan Büyükşehir Belediyesi ve Estram farkındalık çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.Son olarak Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanecilik kulübü üyesi öğrenciler tramvayda kitap okuma ve kitap dağıtma etkinliği gerçekleştirdi. 

Ellerinde kitaplar ve “İnsan her yerde okur”, “Kitabın içi hayatın gerçeği”, “Kitap oku geleceği doku”, “Kitap boşlukları doldurur” yazılı dövizlerle tramvaya binen öğrenciler yolcular tarafından ilgiyle karşılandı. Öğrenciler ve öğretmenler Richard Bach’ın Martı romanından pasajlar okudular ve topladıkları kitapları yolculara dağıttılar. Daha sonra yolcular ve öğrenciler birlikte kitap okuyarak seyahat ettiler. İnsanlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için böyle bir projeyi hayata geçirmek istediklerini ifade eden öğrenciler, destekleri dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’ne ve Estram yetkililerine teşekkür ettiler.

Toplumda kitap okuma alışkanlığının çok az olduğuna değinen öğrenciler, “Şehir içi toplu taşımada, şehirler arası yolculukta, tramvayda, trende, otobüste kısacası her yerde, her anımızda bir kitap yanımızda olmalı. Ne yazık ki kitap okuyan sayısı ortak noktalardagiderek azalıyor. Kitap en iyi dosttur onu yanımızdan ayırmayalım.” dediler. Tramvaydaki yolcular da anlamlı etkinlik nedeniyle yetkililere ve öğrencilere teşekkür ettiler.

1000
icon
Yazar 16 Ocak 2023 20:04

Tramvay da iğne atsan yere düşmüyor, sizin derdiniz kitap okumak mı?

1 2 Cevap Yaz
Okur 15 Ocak 2023 14:29

Tramwaylar ulaşım aracıdır ideolojik menfaat yeri değil. Siz asıl balık istifi cama yapışık yolculuk sorununa çözüm üretin.

12 16 Cevap Yaz
Okuduğunu hiç sanmıyorum

Kitaplar ideolojik menfaat aracı değildir ve okuyan insanlardan değil okumayan insanlar'dan zarar gelir.Siz öncelikle dar bakış açısı sorununuza çözüm üretin lütfen.

1 3
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat