alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de tezgahlar ikiye bölündü!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de tezgahlar ikiye bölündü!
A
a

15 Nisan tarihinde sezonunun sona ermesi nedeniyle tezgahlarını ikiye bölen balıkçılar, bir yanda yaz meyveleri satarken diğer yanda ise kültür balık satmaya devam ediyorlar.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Denizlerde 1 Eylül’de başlayan avlanma sezonu, 15 Nisan tarihinde sona erdi. Sezon boyunca balıklarla taşan tezgahlarını ikiye bölen Eskişehirli balıkçılar, geçimlerini sağlamak için tezgahlarını ikiye böldü. Bir yanda çilek, erik, karpuz gibi yaz meyvelerini satan balıkçılar, diğer yanda kültür balıkları satmaya devam ediyorlar.
Sezonun bazen iyi, bazense kötü geçtiğine değinen 15 senelik balıkçı Müjdat Arslanbenzer, genel olarak hamsinin daha çok satıldığını söyledi. Her yıl sezon bittikten sonra tezgahlarında meyve de satmaya başladıklarını söyleyen Arslanbenzer, “Her sene sezon bittikten sonra hazırlıklarımızı yaparız, sezon başlayasıya kadar meyve satarız. Sebze satılmıyor çok fazla meyveyi yazın insanlar görünce almak istiyorlar, bir de burası cadde üstü olduğu için görenlerin canı çekiyor hemen yarım kilo alıp yiyebiliyorlar. Sebzede o şekilde olmuyor evine alıyorlar genelde yol üstü satılmıyor. Genellikle kiraz satıyoruz ancak şu anda dut, erik, karpuz, çilek gibi meyvelerin yanı sıra domates gibi sebzeleri de satıyoruz. İlerleyen günlerde kiraz da satmaya başlayacağız” şeklinde konuştu.
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
Ergün 1 Mayıs 2022 11:12

Büyükşehir Belediyesini pazar denetimlerinde hiç görmüyoruz, herkes kafasına göre takılıyor.

0 2 Cevap Yaz
Tüketici 30 Nisan 2022 19:18

Böyle saçmalık mı olur. Balık ile çilek aynı tezgahta esnafın başı boşluklarından sıkıldık. Nerde hijyen nerde insan sağlığı. Denetimleri derhal yapılmalı.

1 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir