alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de tezgahlar açıldı ama işler açılmadı!

Videoyu Aç Eskişehir'de tezgahlar açıldı ama işler açılmadı!
A
a

Eskişehir'de belediyelere bağlı simit tezgâhlarında satış yapan esnaf da Covid-19 salgınından etkilendi. Eskisi gibi simit satışı yapamadıklarını anlatan esnaf, “Sokakta hareketlilik var ama alışveriş yok. Gelen geçiyor kimse almıyor” dedi

Eskişehir haberi: Eskişehir'de Koronavirüs (Covid-19) salgını belediyelere bağlı simit tezgâhlarında çalışan esnafı da olumsuz anlamda etkiledi. İşlerin eskisi gibi iyi olmadığını ve simit satışlarının düşük olduğunu anlatan simit satıcıları, vatandaşın cebinde para olmadığını söyledi. Esnaf ayrıca salgından dolayı tedirginliğin de işleri etkilediğini ifade etti.
NİHAT BAYTÜRK: “Etkiledi. 1800-2000 gidiyordu şimdi 600 gidiyor. Satış yapamıyoruz. Bundan dolayı mağduruz. İnsanlar çekiniyor. Eskiden 8-10 alıyordu şimdi bir tane iki tane alıyor. İnsanlar iki üç aydır çalışamadı zaten sıkıştı, para yok. Adam cebine göre hareket ediyor. 50 simit satan var o kadar kötü.”
GÜLDANE IŞIK: “Salgından etkilendik. İşler yarıdan fazla düştü. Geçen sene çok iyiydi. Bu sene çok düşük. Önceden burada 300-400 satılırdı. Şimdi 90-100-120 anca. Normalleşme başladı ama değişen bir şey yok. Millet korkudan almıyor sanırım. Koronavirüs çok etkiledi gerçekten. Bizim de işler azaldı.”
ELVAN DÖNMEZ: “Etkilenmek değil bunun adı sanırım başka bir şey. İşlerimiz olması gerekenin üçte biri dahi değil. İnsanlar almıyor. Şu an bu mevsimde günde en az bin simit gitmesi gerekiyordu ama şimdi 350-400 simit satarsam Allah bereket versin diyorum. Normalleşme bizi olumlu etkilemedi. İşler kötü.”
CEMİL KARA: “İşler salgından çok etkilendi. 3.5 aydır kapalıydık zaten. Bir aydır açtık tezgâhı ama işler daha açılmadı. Millet tedirgin almıyor. Salgından önce 250 simit satıyordum şimdi 100 taneyi 12-13 saatte bitiremiyoruz. Çok düşük. Sokakta hareketlilik var ama alışveriş yok. Gelen geçiyor kimse almıyor.”


 
Kaynak : MELTEM KARAKAŞ KAYA
1000
icon
Ayıptır 4 Temmuz 2020 12:05

Adam günde 1800 - 2000 tane simit satıyordum diyor, diyor ama simitin tanesi 1.5 tl zaten hesaba vursan ortalama ikibin simit 3 bin tl para yapar. Güzel para hemde günlük .Bugün dükkan cirosunu beşyüz lira yapamadan akşamı yapan esnaflar var. Sözün özü evvelden iki bin simit satan arkadaş şimdi sattığı 600 simidi beğenmiyor az diyor ayıptır ayıp. Hem nankörlük ediyor, hemde 900tl günlük hasılatı beğenmiyor. Ya sayı saymayı bilmiyor, yada günahı boynuna belkide iki bin simit satıyordum diye yalan söylüyor. Şayet dediği doğru ise iki bin simit sattığım bir tezgahım olursa söz bende memurluğu bırakacam

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat