alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de tehlike devam ediyor!

Videoyu Aç Eskişehir'de tehlike devam ediyor!
A
a

Eskişehir'de koronavirüs vaka sayısının hala tehlikeli düzeyde olduğunu söyleyen yetkililer virüsün daha fazla yayılmaması için vatandaşları uyarıyor.

Eskişehir haberleri

Koronavirüs tehlikesi hala kapımızın önünde durmaya devam ediyor. Normalleşme ile birlikte tedbir ve kuralları görmezden gelenler, vaka sayılarının düşmemesine neden oluyor.
Eskişehir’de rakamlar hala artmaya devam ederken, yetkililer “Aman dikkat!” diyerek virüsten korunmaya devam edilmesini söylüyor.
Koronavirüs salgını tüm dünyada etki göstermeye devam ediyor. Dünyanın bazı ülkelerinde pik noktasına çıkan ve on binlerce kişinin yaşamını yitirmesine neden olan virüs, bundan sonraki dönemde de can almaya devam edecek gibi duruyor.
Bu yüzden bazı ülkeler virüse karşı tedbirlerini sıklaştırmaya devam ederken, normalleşme kararı alan ülkeler arasında olan Türkiye’de ise zaman zaman tedbirlere riayet edilmediği ve vakalarında bu yüzden artamaya devam ettiği gözleniyor.
Toplu kullanılan alanlara gidilmemesi ısrarla belirtilmesine rağmen, düzenlenen toplu yemekler, asker uğurlamaları, nişanlar, mevlitler ve düğünler gibi çok kişinin katıldığı alanlarda kurallara uyulmaması, rakamların bir türlü istenilen seviyelere gerilememesine neden oluyor.

ESKİŞEHİR’DE DE DURUM FARKSIZ
Birkaç kişiyle başlayan ve daha sonra yayılmaya başlayan Eskişehir’deki korona durumu da, ülkeden farksız değil. Son olarak bir pilav etkinliği ile Eskişehir’de yayılım gösterdiğini ispat eden virüse karşı bu yüzden herkesin tedbirli olması şart. 150 vaka ile birlikte Eskişehir’de 43 can alan virüsün, daha fazla yayılmaması için tedbir ve önerilerine mutlak riayet edilmesi gerekiyor.

YETKİLİLER UYARIYOR
Eskişehir’deki yetkililer, rakamların artık beklenen düzeylere inmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Buna rağmen artışın sürmesinin Eskişehir adına tehlikeli olabileceğinin uyarısını yapan sağlık yöneticileri, “Herkesi çok dikkatli olmaya davet ediyoruz. Virüs tehlikesi şehrimizin yakasını bırakmış değil. Bunu başarmak için toplum olarak tüm kurallara riayet emeliyiz. Özellikle toplu kullanılan alanlarda sosyal mesafe ve maske kuralına birebir uymalı, hijyeni gözardı etmemeliyiz. Virüsle ancak böyle başa çıkabilir, şehrimizi bu şekilde virüsten arındırabiliriz” diyorlar.
Kaynak : İstikbal
1000
icon
Cifteler li 6 Temmuz 2020 17:07

Merkez iş bankası yan sokağindaki suriye lilerin işlettigi mekanda mesafe yok , maske yok,hijyen yok , icerisi suriyelilerle dolu zabita emniyet bi zahmet ugrasin oraya.

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat