alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de tartışma yaratan ücretleri açıkladı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de tartışma yaratan ücretleri açıkladı
A
a

CHP'li Aydın Ünlüce, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında, AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Birsen’in sorduğu konser harcamalarına ilişkin soru önergesini yanıtladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Yılmaz Büyükerşen’in mazeretli olması nedeniyle Aydın Ünlüce başkanlığında toplandı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Aydın Ünlüce, bir önceki meclis toplantısında AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Birsen’in sorduğu konser harcamalarına ilişkin soru önergesini yanıtladı. Melek Mosso konserini 55 bin kişinin izlediğine dikkat çeken Ünlüce, “Büyükşehir belediyemiz Melek Mosso ile 250 bin TL artı ücretler olarak anlaşmıştır, konser organizasyonuna harcanan parada sadece kaşe parası geçerli değildir, ekip, ekibin ulaşımı, kulis ihtiyaçları, sahne, sanatçının orkestrası için istediği müzik aletlerinin kiralanması gibi unsurlar için para harcanmıştır. Sanatçı kaşe bedeli 250 bin TL, 12x18’lik sahne kurulumu, ses ve ışık sistemleri, led ekran, sanatçı ulaşımı, kulis ihtiyaçları, müzik aletleri 290 bin TL olmak üzere toplam 540 bin TL, KDV 97 bin TL olmak üzere toplam 637 bin lira olmuş. Soru önergesinden sonra aynı sanatçının menajeri ile arkadaşlarımız görüşmüşler. Ulusal bayramlar ve tatil günleri dışındaki günler için sanatçının istediği ücret 350 bin TL artı KVD. 540 bin liraya mal olmuş konser. Konser 55 bin kişi tarafından izlenmiştir. Ceylan Ertem’e tüm masraflarla beraber 214 bin TL artı 38 bin TL KDV olmuş, Bulutsuzluk Özlemi’ne 70 bin TL artı vergiler ödenmiş.Tüm bunlar doğrudan temin usulü ile olmuştur” dedi.

AK PARTİ’DEN KOMİTE KURULSUN ÖNERİSİ
AK Parti Meclis Üyesi Birsen ise geçen haftaki soru önergesini verme gayelerinin belediyenin şahsiyetini korumak ve ortadaki dedikoduları ortadan kaldırmak olduğunu belirterek, “Burada bir komite olmadığı konusunda bir kanaat var. Bundan sonraki organizasyonların kişinin kararına değil kurulan 3-4 kişilik komitenin kararı ile yapılamasını ortaya çıkabilecek şaibelerin- önlenmesi açısından öneriyoruz. 3 programın, 1 milyon civarında gideri olmuştur, İstanbul firmasından aldığımız rakamlar daha düşüktü örneğin” şeklinde konuştu.
1000
icon
Vatandaş 18 Ekim 2022 11:40

Bir sanatçı için 700 bin lira para çok kactane fakir ailenin ihtiyacı giderilirdi yazık

11 14 Cevap Yaz
Buğra can 18 Ekim 2022 11:10

İl gençlik spor müdürlugu Stadyumdaki otoparki neden açmadi birde bunu cevaplasınlar.

6 11 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat