alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de sözleşme tartışması

Videoyu Aç Eskişehir'de sözleşme tartışması
A
a

Eskişehir AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Pınar Turhanoğlu Gücüyener ve Eskişehir CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ulaş Kutlu ES TV’de yayınlanan Açıkça programının konuğu oldu. Gücüyener ve Kutlu, gazeteciler Ali Baş ve Meltem Karakaş Kaya’nın İstanbul Sözleşmesiyle ilgili sorularını yanıtladı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İlk bölüme konuk olan Gücüyener, AK Parti’ni sözleşmeden çekildiğini anımsatarak, “AK Parti sözleşmeden çekildi. Yasal olarak sözleşmeyi feshetmek mümkün değil. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle sözleşmeden çekildik.  Çekilme beyanımızı da Avrupa Konseyi genel sekreterliğine ulaştırdık. Bunu yayınladılar. 3 ay sonra sözleşmenin tarafı olmayacaksınız dediler. Sözleşmeyle ilgili hükümet sözcüsünün açıklamaları var. Bunlara bakmış olabilirsiniz. Şahsi görüşüm. Bence sözleşmeden çekilmemizin bir sakıncası yok. Sözleşmeden çekilmemizin kadın haklarını etkileyeceğini düşünmüyorum. Sözleşmeden çekilmemizin şiddet politikamızı etkileyeceğini de düşünmüyorum” dedi.
 
SİYASİ KARARDIR
İkinci bölümde konuk olan CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ulaş Kutlu, sözleşmeden çekilmeyle ilgili olarak “İlk başta iletişim başkanlığını bir açıklaması var. Bu açıklamada kişilerin cinsiyetsizleştirdiği, bireyleri eşcinsel eğilime yönelttiği iddiasıyla bu sözleşmenin feshedildiği beyan ediliyor. Ancak biz parti olarak da böyle olduğunu düşünmüyoruz. Bu sözleşmenin feshi tamamen siyasi bir karardır. Sebebi de AK Parti gerek bu süreçte tabanına giderek kaybetmeye başlamıştır. Tabanı daralmaya başlamıştır ve daralan taban neticesinde de belli cemaat ve tarikatlara mecbur kalmıştır. Çok küçük bir yüzde de olsa sözü geçen insanlardır. Bugün biz AK Parti’yi AK Parti’ye karşı savunuyoruz. Bu sözleşmenin fikir babaları ve temelinde oluşmasında emek sarf eden kişiler yine AK Partili siyasetçiler” diye konuştu.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat