alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Eskişehir'de sim kart kavgası cinayetle bitti

Videoyu Aç Eskişehir'de sim kart kavgası cinayetle bitti
A
a

Eskişehir’de, arkadaşına aldırdığı sim kartının bozuk çıkması nedeniyle işlendiği belirtilen cinayetle ilgili açılan davanın ilk duruşması yapıldı. 

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuklu sanıklar B. A. (18) ve E.K. (25) ile avukatları hazır bulundu. Savunmalarını yapan sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraatlerini talep ettiler. 

"Ben çıktıktan sonra ne olduğunu bilmiyorum" 

Sanık B.A., olay günü maktul ile aynı evde olduklarını ve evden çıktıktan sonra ne olduğunu bilmediğini ifade ederek, "Arkadaşım E.K. ve E. A. ile oturuyorduk. Emre, Ejder’e bir telefon hattı satın almış. Hat açılmayınca Ejder sinirlendi. ’Gidelim bu işi çözelim’ dedi. Fakat Emre’de geç olduğunu söyleyerek gitmedi. Tartışmaya başladılar. Ben bu sebeple evden çıktım. Bıçakla peynir kesilmişti. Bıçak televizyonun yanındaydı. Ben çıktıktan sonra ne olduğunu bilmiyorum" ifadelerini kullandı. 

"Hatırlamıyorum" 

Sanık E. K. ise savunmasında, kavgada bıçağı karnına sapladığını söyleyerek, "Ejder’in evinde otururken isteği üzerine satın aldığım hattı açılmamıştı. Bana ’Sim kartım neden açılmıyor’ dedi ve tokat attı. ’Bu işi hallet’ dedi. Ben de işimin olduğunu ve gidemeyeceğimi söyledim. Kendisi bana küfür ederek üzerime yürüdü. B.A. bizi ayırmaya çalıştı. Bu sırada Ejder mutfaktan bıçak aldı. Bıçağı karnıma sapladı. Yere düştüm. B.A. ve E.A. kavga etmeye devam etti. Ejder evden koşarak evden çıktı. Bedirhan da peşinden çıktı. Ejder’in bana sapladığı bıçak Bedirhan’ın elindeydi. Dışarı çıktıklarında ne olduğunu bilmiyorum. Bayılmışım, hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde dışarı çıktım ve olayı gördüm. Suçsuzum" dedi. 

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan B.A.’nın tahliyesine, diğer sanığın mevcut halinin devamına karar verirken, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 20 Aralık’a ertelendi.     
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat