alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de seçim startını verdiler

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de seçim startını verdiler
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi düzenlediği geniş katılımlı Pazar Toplantısıyla seçim startını vermiş oldu. Toplantıda konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt herkese büyük görev düştüğünü kaydederek, “Komplekslerden arınmalıyız. Eskişehir’de birinci parti olmamızı engelleyecek hiçbir güç yoktur” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen Pazar toplantısı geniş katılımla gerçekleşti. Seçim startının verildiği ve Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleşen basın toplantısına CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkan Vekili Turgut Doğandor, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, CHP İl Başkanı Recep Taşel, İlçe Başkanları, CHP Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

HEDEF YÜZDE 45 OY ORANI
Toplantının açılış konuşmasını İl Başkanı Recep Taşel yaptı. Taşel, 13’üncü Cumhurbaşkanının tam bir mutabakatla millet masasının onayladığı bir isim olacağını söyleyerek, “Eskişehir’de Cumhuriyet Halk Partisi olarak çok sayıda yapılan anketlerin ortalama verilerine göre açık ara birinci partiyiz. Bu veriler bağlamında milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, meclis üyelerimize, kadın ve gençlik kolları başkanlığımıza, mahalle temsilcilerimize, parti okulu eğitmenlerimize, öbek sorumlularımıza, gönüllerimize ve tüm yol arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Hedefimiz milletvekilliği seçimi için yüzde 45 oy oranına ulaşmaktır. Hiçbir kuşkumuz yok. 13. Cumhurbaşkanı tam bir mutabakatla millet masasının onayladığı isim olacaktır. Geliyor gelmekte olan!” dedi.

SALONDA DEĞİL ALANDA OLMALIYIZ
CHP Milletvekili Jale Nur Süllü çok çalışılması gerektiğini vurgulayarak, “Bize çok büyük bir görev düşüyor. Bir yol haritası çıkartmamız gerekiyor. Bunu biliyoruz. Ama artık salonlarda olmamalıyız. Artık salonlar bize dar geliyor. Hepimiz alanlarda olmalıyız. Vatandaşlarımızla partimizin ülkemizin geleceği hakkında yapacaklarını, iktidara gelmemiz halinde neler yapacağımızı her birimiz tek tek anlatmalıyız. Bunu bir görev olarak bilmeliyiz. Çünkü gerçekten artık bir partinin de ötesinde ülkenin geleceğinin bir tehdit altında olduğunu günler hepimizi çok endişelendiriyor. O yüzden çok çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

ATATÜRK’E BORCUMUZU ÖDEMELİYİZ
CHP Milletvekili Utku Çakırözer mücadele vurgusu yaparak, “Köylerde olacağız, evlerde olacağız. Olmak zorundayız. Bazen CHP’liler olarak yapacağız, bazen millet ittifakı olarak yapacağız. Biz mücadeleyi başarıya ulaştırmak zorundayız. Çünkü bunu biz Atatürk’e bunu biz bu Cumhuriyeti kuranlara borcumuzu ödemek için yapacağız. Size güveniyorum. İnanıyorum ki yılın 29 Ekim’ine geldiğimizde coşkuyla kutlayacağımıza yürekten inanıyorum. Size inanıyorum, size güveniyorum. Yolumuz açık olsun!” şeklinde konuştu.

24 SAAT ÇALIŞMAYA HAZIRIZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise Cumhuriyet Halk Partisinin Eskişehir’de birinci parti olmasını engelleyecek hiçbir güç olmadığını dile getirerek, “Komplekslerden arınmalıyız. CHP Genel Başkanı Türkiye’yi derleyip, toparlayıp yüzde 25’lik bir partiyi seçim kazanacak bir noktaya getirdi. O zaman parti üyelerinin bu konuda özgüvenini artırması gerekir. Parti üyelerimizin kendisine ve partisine güvenmesi gerekir. Başka bir çare yoktur. Bu doğrultuda yapacağımız çalışmaları İl Başkanımız Pazar toplantısı yapmak suretiyle seçim startını verdi. Hayırlı, uğurlu olsun. 24 saat çalışmaya biz hazırız. Umarım ve dilerim bütün partililerimiz aynı düşünceyle hareket eder. Eskişehir’de birinci parti olmamızı hiçbir güç engelleyemez. Herkes gereken fedakarlığı yapacaktır, yapmalıdır” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat